Sana: 7 –“A” sinf Dars



Download 286,07 Kb.
bet1/3
Sana03.06.2022
Hajmi286,07 Kb.
#631408
  1   2   3
Bog'liq
algebraik kasr


Buxoro viloyati


G‘ijduvon tumani
56-o‘rta ta’lim maktabi
matematika fani o`qituvchisi
Qarshiyeva Dilbarning
bir soatlik ochiq dars
ishlanmasi




Sana:
7 –“A” sinf Dars : Algebra
Mavzu: Algebraik kasrlarni ko`paytirish va bo`lish (505-508-misollar)
Darsning maqsadlari:
a) ta’limiy maqsad: o`quvchilarga algebraik kasrlarni ko`paytirish va bo`lish haqida tushuncha berish. O'tilgan mavzuni amaliy mashqlar yechib mustahkamlash, o'quvchilarning fikrlash qobiliyatini o'stirish (DTS talablari asosida);
b) tarbiyaviy maqsad: o`quvchilarda matematika faniga bo'lgan qiziqishni kuchaytirish va dunyoqarashini kengaytirish, shuningdek fanlararo bog'lanishni o'quvchilar amaliyotida qo'llab ishonch hosil qilishga erishish;
d) rivojlantiruvchi maqsad: o'quvchilarning matematik tasavvurini yanada mujassamlashtirish, ijtimoiy qobiliyatlarini rivojlantirish va umumiy dunyoqarashini o'zgartirish;
e) kasbga yo`naltiruvchi maqsad: o`quvchilarni o`zlari sevgan kasb egalari bo`lishlariga qiziqtirish.
Erishiladigan kompetensiyalar: TK-3, TK-5, TK-6, FK-1, FK-2
Dars turi: yangi bilim beruvchi - yangi tushuncha, bilimlarni shakllantiruvchi.
Dars metodlari: guruh bilan ishlash, “Zanjir” usuli, “Savol-javob” usuli, “Kim chaqqon” usuli, “Emable” usuli, “O`z- o`zini baholash” usuli.
Dars jihozi: 7-sinf darsligi, masalalar to`plami (ALGEBRA 7), ko`rgazma, kompyuter, proyektor, monitor, elektron ko`rgazma, ball kartochkalari.
Yashil kartochka “3 “ ball
Sariq kartochka “2 “ ball
Qizil kartochka “1 “ ball
Dars shiori:
Omad kular kimki bo`lsa bilimdon,
Cho`qqilarga bo`y cho‘zadi har zamon!

Dars bosqichlari va vaqt taqsimoti:

T/r

Darsning boshqichlari

Vaqti

Qo`llaniladigan usullar

1

Tashkiliy qism

3 daqiqa




2

O`tilgan mavzuni takrorlash

10 daqiqa

“ Zanjir” usuli“,
Savol-javob” usuli

3

Yangi mavzuni tushuntirish

10 daqiqa

“Savol-javob” usuli

4

Yangi mavzuni mustahkamlash

15 daqiqa

“Kim chaqqon” usuli, “Emable” usuli

5

O`quvchilarni baholash

5 daqiqa




6

Uyga vazifa berish

2 daqiqa





Download 286,07 Kb.

Do'stlaringiz bilan baham:
  1   2   3




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling

kiriting | ro'yxatdan o'tish
    Bosh sahifa
юртда тантана
Боғда битган
Бугун юртда
Эшитганлар жилманглар
Эшитмадим деманглар
битган бодомлар
Yangiariq tumani
qitish marakazi
Raqamli texnologiyalar
ilishida muhokamadan
tasdiqqa tavsiya
tavsiya etilgan
iqtisodiyot kafedrasi
steiermarkischen landesregierung
asarlaringizni yuboring
o'zingizning asarlaringizni
Iltimos faqat
faqat o'zingizning
steierm rkischen
landesregierung fachabteilung
rkischen landesregierung
hamshira loyihasi
loyihasi mavsum
faolyatining oqibatlari
asosiy adabiyotlar
fakulteti ahborot
ahborot havfsizligi
havfsizligi kafedrasi
fanidan bo’yicha
fakulteti iqtisodiyot
boshqaruv fakulteti
chiqarishda boshqaruv
ishlab chiqarishda
iqtisodiyot fakultet
multiservis tarmoqlari
fanidan asosiy
Uzbek fanidan
mavzulari potok
asosidagi multiservis
'aliyyil a'ziym
billahil 'aliyyil
illaa billahil
quvvata illaa
falah' deganida
Kompyuter savodxonligi
bo’yicha mustaqil
'alal falah'
Hayya 'alal
'alas soloh
Hayya 'alas
mavsum boyicha


yuklab olish