Mavzu: Yaponiya. Xo’jaligi, transporti va tashqi iqtisodiy aloqalari, ichki tafovutlari. Dars maqsadi: Ta`limiy maqsad



Download 36,5 Kb.
bet1/3
Sana14.06.2022
Hajmi36,5 Kb.
#670431
  1   2   3
Bog'liq
3-dars ishlanma Yaponiya


Mavzu: Yaponiya. Xo’jaligi, transporti va tashqi iqtisodiy
aloqalari, ichki tafovutlari.
Dars maqsadi:
Ta`limiy maqsad:o’quvchilarga mavzu bo’yicha yangi bilimlarni berish.
Tarbiyaviy maqsad: Vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, o`quvchilarning aqliy tafakkurini oshirish, ilmiy dunoqarashini kengaytirish,ma`naviy yetuk inson qilib tarbiyalash
Rivojlantiruvchi maqsad: fikrlash qobilyatini oshirish, fanga bo’lgan qiziqishini orttirish, zamonaviy texnika vositalarni o`rgatishga ko`nikma va malaka hosil qilish.
Dars turi: yangi tushuncha,,bilimlarni shakllantiruvchi;
Dars metodi:
Interfaol.
Dars usuli:“Aqliy hujum”, guruhlarda ishlash, “Siz bizga-biz sizga”savol-javob o’yini
Dars jihozi: Dunyo siyosiy xaritasi, Yaponiya siyosiy xaritasi,kompyuter,proyektor,ekran,Yaponiya mamlakati haqida fotosura’tlar, test materiallari, tarqatma materiallar, doska, bo`r, plakatlar,oq qog`oz,marker,skotch, va jurnallar,bukletlar, jadval, 9-sinf Jahon iqtisodiy-ijtimoiy geografiyasi darsligi.
DARSNING BORISHI:
Dars rejasi:
1. O`qituvchining kirish so`zi (2 daqiqa);
2.Ma’naviyat daqiqasi (5 daqiqa)
3. Gurihlarga bo`lish (2 daqiqa);
4. Aqliy hujum savollari(7 daqiqa)
5. Mavzuga ijodiy yondoshish (10 daqiqa);
6. Individual o`quvchilarga vazifa berish. (3 daqiqa)
7. Atlas va yozuvsiz xarita bilan ishlash (3 daqiqa);
8. ”Siz bizga-biz sizga” o`yini (6 daqiqa);
9. Mavzuni mustahkamlash (5 daqiqa);
10. Uyga vazifa (2 daqiqa).

  1. Tashkiliy qism

a) sinf sardori axboroti, davomatni aniqlash;
b) o`quvchilarning darsga tayyorgarligi va ularning
fikrlarini jamlash;
c) ma`naviyat daqiqasi.

  1. O`tilgan mavzuni takrorlash:

O`tilgan mavzuni takrorlash uchun quyidagilardan foydalanamiz:
uyga vazifani tekshirish va tahlil qilish ;
Sinf o’quvchilarini guruhlarga bo’lib olamiz.
Guruhlarga bo’lishda Farg’ona vodiysi viloyatlari bo’yicha guruhlarga nom qo’yamiz :
I guruh-Farg’ona
II guruh-Andijon
III guruh-Namangan

Download 36,5 Kb.

Do'stlaringiz bilan baham:
  1   2   3




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling

kiriting | ro'yxatdan o'tish
    Bosh sahifa
юртда тантана
Боғда битган
Бугун юртда
Эшитганлар жилманглар
Эшитмадим деманглар
битган бодомлар
Yangiariq tumani
qitish marakazi
Raqamli texnologiyalar
ilishida muhokamadan
tasdiqqa tavsiya
tavsiya etilgan
iqtisodiyot kafedrasi
steiermarkischen landesregierung
asarlaringizni yuboring
o'zingizning asarlaringizni
Iltimos faqat
faqat o'zingizning
steierm rkischen
landesregierung fachabteilung
rkischen landesregierung
hamshira loyihasi
loyihasi mavsum
faolyatining oqibatlari
asosiy adabiyotlar
fakulteti ahborot
ahborot havfsizligi
havfsizligi kafedrasi
fanidan bo’yicha
fakulteti iqtisodiyot
boshqaruv fakulteti
chiqarishda boshqaruv
ishlab chiqarishda
iqtisodiyot fakultet
multiservis tarmoqlari
fanidan asosiy
Uzbek fanidan
mavzulari potok
asosidagi multiservis
'aliyyil a'ziym
billahil 'aliyyil
illaa billahil
quvvata illaa
falah' deganida
Kompyuter savodxonligi
bo’yicha mustaqil
'alal falah'
Hayya 'alal
'alas soloh
Hayya 'alas
mavsum boyicha


yuklab olish