Darsning borishi



Download 3,66 Mb.
bet1/4
Sana22.01.2022
Hajmi3,66 Mb.
#398627
  1   2   3   4
Bog'liq
algebra-8 ochiq dars




Darsning mavzusi: Kvadrat tenglama va uning ildizlari.

Darsning maqsadi:

  1. Tarbiyaviy:O’quvchilarni o’zaro hurmat, Vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash.

  2. Ta’limiy: DTS talablari asosida o’quvchilarga Kvadrat tenglama haqida tushuncha berish. Kvadrat tenglama qatnashgan tenglamalar yechishni o’rgatish.

  3. Rivojlantiruvchi: O’quvchilar bilim va ko’nikmalarini mustahkamlash,kompotenstiya hosil qilish.

Darsning usuli: Noan’anaviy( teleko’rsatuv).

Darsning uslubi: Interfaol.

Darsning jihozi: kompyuter,videoproyektor,tarqatmalar, mavzuga mos ko’rgazmalar.







  • Darsning borishi


    Vaqt taqsimoti

    I

    Tashkiliy qism

    10 minut

    II

    Yangi mavzu bayoni

    12 minut

    III

    Mavzuni mustahkamlash

    6 minut

    IV

    Mustaqil ish

    9 minut

    V

    Qo’shimcha ma’lumotlar

    6 minut

    VI

    Darsni yakunlash, uyga vazifa berish

    2 minut



O’qituvchi'>Darsning borishi:

O’qituvchi: Assalomu-alaykum, hurmatli tomoshabinlar va ishtirokchilar! Efirda “ O’yla, izla,top!” teleko’rsatuvi. Ko’rsatuvimizda 28 nafar ishtirokchi qatnashmoqdalar. Ularning qanday shart asosida o’z mahoratlarini ko’rsatishlari uchun ishtirokchilardan birini taklif etaman:

(Ishtirokchi savollardan birini tanlaydi: Shart : Shu yerda 45 minutlik algebra darsini tashkil qilish) Demak bugungi ko’rsatuvimizda ishtirokchilar algebra fani bo’yicha o’z bilimlarini namoyish etib , beshqirrali yulduzni qo’lga kiritishlari,ya’ni 5 ball olish uchun bellashadilar.



O’qituvchi: Hurmatli ishtirokchilar, agar hozir beriladigan savolimga javob bera olsangiz ayrim joylarda sizga ko’maklashim mumkin. (O’quvchilar-ishtirokchilar rozi bo’ladi).

O’qituvchi-olib boruvchi savol beradi: Algebra fanining asoschisi kim?

O’quvchilardan (ishtirokchilardan ) biri javob beradi va izohlaydi:




O’quvchi qo’shimcha qilib matematikaga ta’rif eradi va quyidagi slaydlar qo’yiladi:



So’ng dars boshlanadi:

O’quvchi: Kattalarni ko’rganda,

Salomni qilma kanda.

Sinfga kirsa agar,

Tur o’rningdan baravar.

Qo’limiz ko’ksimizda

Hamma: Assalomu alaykum

O’qituvchi: Va alaykum assalom

Joylaringga o’tirib oling.

Dars maqsadi e’lon qilinadi va slayddan ko’rsatiladi.

  1   2   3   4




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling

kiriting | ro'yxatdan o'tish
    Bosh sahifa
юртда тантана
Боғда битган
Бугун юртда
Эшитганлар жилманглар
Эшитмадим деманглар
битган бодомлар
Yangiariq tumani
qitish marakazi
Raqamli texnologiyalar
ilishida muhokamadan
tasdiqqa tavsiya
tavsiya etilgan
iqtisodiyot kafedrasi
steiermarkischen landesregierung
asarlaringizni yuboring
o'zingizning asarlaringizni
Iltimos faqat
faqat o'zingizning
steierm rkischen
landesregierung fachabteilung
rkischen landesregierung
hamshira loyihasi
loyihasi mavsum
faolyatining oqibatlari
asosiy adabiyotlar
fakulteti ahborot
ahborot havfsizligi
havfsizligi kafedrasi
fanidan bo’yicha
fakulteti iqtisodiyot
boshqaruv fakulteti
chiqarishda boshqaruv
ishlab chiqarishda
iqtisodiyot fakultet
multiservis tarmoqlari
fanidan asosiy
Uzbek fanidan
mavzulari potok
asosidagi multiservis
'aliyyil a'ziym
billahil 'aliyyil
illaa billahil
quvvata illaa
falah' deganida
Kompyuter savodxonligi
bo’yicha mustaqil
'alal falah'
Hayya 'alal
'alas soloh
Hayya 'alas
mavsum boyicha


yuklab olish