Fan: Matematika. Darsning texnologik xaritasi



Download 231,68 Kb.
Sana22.01.2022
Hajmi231,68 Kb.
#401345
Bog'liq
1-sinf matematika ayirish
1-amaliy mashgulot, Учитель, 11-sinf Final Test 3 130319115308, jiCByrKR1S1zNphsY14mdwigWMVA3delIvLAUmxF (1), 8, Glossary, O‘RQ-668 20.01.2021, 378, 5-sinf test 2, 5-test 1, 5-sinf-matematika-1.2.-3.-4–-chorak, 333, markar dastur, xalqaro lopgistika 8

Sinf; ___1-‘’D’’______Sana: ____13/11/2021___

Fan: Matematika.

Darsning texnologik xaritasi;

Geometrik shakllar

Mavzu:Burchak turlari

MATEMATIKA FANLAR ICHIDA SHOH UNING SIRLARIDAN BO`LINGIZ OGOH!

O‘quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi;
Dars turi: yangi bilim beruvchi BKMlarni mustahkamlash Dars shiori;Kelib ketma Bilib ket

Dars metodi: Tushuntirish, ko`rgazmalilik guruhlarda ishlash

Dars jixozi: matematika darsligi;magnit taxtacha, o‘yinchoqlar, ko`rgazmalar.

Nazorat: Og‘zaki so‘rov.

Baholash: O`quvchilarning javoblariga qarab va guruhlarga bo`lib baholash..

Darsning maqsadlari;

Ta`limiy : O`quvchilarga yangi mavzuni darslikning 51-betidagi rasmlar hamda didakdik o`yinlar orqali va bayon etish va ularda geometrik tushuncha hosil qilish tasavvurlarini kengaytirish.
Tarbiyaviy :O`quvchilarni aqlli, dono v qo`rqmas bo`lishga, hamkorlikda ishlashga o`rgatish.
Rivojlantiruvchi: o‘quvchilarni bilimdon, zukko bo’lishga undash



Kutilayotgan natijalar

Mavzular bo‘yicha olgan bilim, ko‘nikma va malakalarni puxta o`zlashtirib oladilar.



KOMPETENSIYAVIY TA`LIM; Tayanch kompetensiyalar; Axborotlar bilan ishlash kompetensiyasi Faol fuqarolik kompetensiyasi FANGA OID KOMPETENSIYALAR;Matematika faniga oid umumiy kompetensiya Kognetiv kompetensiya kundalik hayotda uchraydigan joylashuvlarni va tartiblarni aniqlashda qo`llay oladi


I. Darsning borishi;

1 Tashkiliy qism:

1. Salomlashish ;Matematika fanlar ichra shoh Uning sirlaridan bo`lingiz ogoh

2. Davomatni aniqlash

3,Tozalikga e`tiborli bo`lish darsga tayyogarlikni aniqlash

Darsning rejasi;

1. Tashkiliy qism. (5 daqiqa)

2. O`tilgan mavzuni takrorlash. ( xotirani sinash 10 daqiqa)

3. Dam olish daqiqasi (2 daqida)

4. Yangi mavzuni bayoni. (15 daqiqa)

5. Mavzuni mustahkamlash (10 daqiqa)

6. O`quvchilarni baholash . (2 daqiqa)

7. Uyga vazifa. (1 daqiqa)
Matematika darsi --- Darslarning eng a`losi Sizni olg`a yetaklaydi Raqamlarning dunyosi Jumboq misol bosh qotirma Ilmingizni charxlaydi Xorazmiyga asl voris Bo`lmoqqa u chorlaydi


II. O’tilgan mavzuni takrorlash:GEOMETRIK shakllar deb nimaga aytiladi


g



Dam olish daqiqasi; Osmonda ham yerda ham Quruqlikda suvda ham Bizga uchrar GEOMETRIK SHAKLLAR O`quvchilar ‘’Tomchilar’’ sheriga birgalikda kuylashadi

III. MAVZU BAYONI: BURCHAK deb:Bir nuqtadan chiquvchi ikkita nurdan iborat shaklga BURCHAK deyiladi

1-misol;Shakllarda qanday burchaklar bor ular nechtadan;





To`g`ri burchak o`tkir burchak o`tmas burchak






OSMONLARGA UCHAMAN

.

  • UCHIDAN NUR BO`LIB SIRPANIB TUSHAMAN FAQAT ENDI BU NURNI BIZ DEYMIZ TOMON

IV. Yangi mavzuni mustahkamlash:


TO`G`RI BURCHAK O`TMAS BURCHAK O`TKIR

Ushbu rasmda nechta burchak bor;





HISOBLAYMIZ;

4+ =7 2+ =8 1+ =6

3+ =7 8- =6 6- =5

V.O’quvchilarni rag`batlantirish.

rag`bat kartochkalarini

sanab eng a`lo guruhni taqdirlash

Darsni yakunlash o`quvchilarni baholash;O`quvchilarning o`zlashtirishlariga qarab va faol qatnashgan o`quvchilarni rag`batlantirish Faol qatnashmagan o`quvchilarni keying darsda faol bo`lishini so`rash



VI.Uyga vazifa;
6 + = 7 9- =5 3+ =6

7 - =6

O’TIBDO’: Husanova Xolida ______
O’qituvchi: Nazarova Saodat _______
Download 231,68 Kb.

Do'stlaringiz bilan baham:




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2022
ma'muriyatiga murojaat qiling

    Bosh sahifa
davlat universiteti
ta’lim vazirligi
axborot texnologiyalari
maxsus ta’lim
zbekiston respublikasi
guruh talabasi
O’zbekiston respublikasi
nomidagi toshkent
o’rta maxsus
davlat pedagogika
toshkent axborot
texnologiyalari universiteti
xorazmiy nomidagi
rivojlantirish vazirligi
Ўзбекистон республикаси
pedagogika instituti
haqida tushuncha
таълим вазирлиги
tashkil etish
O'zbekiston respublikasi
махсус таълим
toshkent davlat
vazirligi muhammad
kommunikatsiyalarini rivojlantirish
respublikasi axborot
saqlash vazirligi
vazirligi toshkent
bilan ishlash
Toshkent davlat
fanidan tayyorlagan
uzbekistan coronavirus
sog'liqni saqlash
respublikasi sog'liqni
vazirligi koronavirus
koronavirus covid
coronavirus covid
risida sertifikat
qarshi emlanganlik
vaccination certificate
covid vaccination
sertifikat ministry
Ishdan maqsad
o’rta ta’lim
fanidan mustaqil
matematika fakulteti
haqida umumiy
fanlar fakulteti
pedagogika universiteti
moliya instituti
ishlab chiqarish
fanining predmeti