Emri: ROZETA MBIemri: Çekrezi (BIÇaku pas martese) datëlindja: 07/ 06/ 1979 VENDlindja: elbasan adresaDownload 13.61 Kb.
Sana06.02.2017
Hajmi13.61 Kb.
CURRICULUM VITAEINFOMACION I PËRGJITHSHËM:

EMRI: ROZETA
MBIEMRI: ÇEKREZI (BIÇAKU pas martese)
DATËLINDJA: 07/ 06/ 1979
VENDLINDJA: ELBASAN
ADRESA: LAGJA SUL PAPRI, PALL. 121, H. D, Ap. 9, ELBASAN
NR.CELULARI: 068 2689018
EMAIL: rcekrezi@yahoo.com

ARSIMIMI:

JANAR 2009 – SHTATOR 2009: Master i nivelit II për Didaktiken e Gjuhes dhe Letersise Angleze,

pranë Universitetit “Tor Vergata” ne Rome, Itali.


GUSHT 2007 – SHTATOR 2008: Master i nivelit I për Didaktikën e Gjuheve të Huaja, pranë Universitetit

“Ca Foscari” në Venecia, Itali.


SHTATOR 2004- SHKURT 2005: Kurs Pasuniversitar për Administrim Publik dhe Marrëdhënie Ndërkombëtare,

pranë Universitetit Aleksandër Xhuvani, Elbasan.


TETOR 1998- KORRIK 2002: Kam mbaruar studimet e larta pranë fakultetit të gjuhëve të huaja në

“Universitetin Aleksandër Xhuvani”, dega Anglisht, profili mësuesi, Elbasan.


PUNESIMI:

PRILL 2010– NË VAZHDIM: Zv/Dekane e Fakultetit te Edukimit, Universiteti “Aleksander Moisiu,

Durres”.TETOR 2009 – NË VAZHDIM: Pedagoge e Jashtme e Gjuhës Angleze të Biznesit pranë universiteti

“Zonja e Këshillit të Mirë”, Tiranë.NENTOR 2007 – NË VAZHDIM: Pedagoge e Brendshme e lëndës Gjuhë Angleze, Didaktikë

(në anglisht) Pedagogji (në anglisht), Histori Pedagogjie (në anglisht), Shkrim Akademik, pranë Universitetit ‘Aleksandër Moisiu’, Durrës.TETOR 2005 QERSHOR 2008: Pedagoge e Jashtme e Gjuhës Angleze pranë Fakultetit të Gjuhevë

te Huaja, ‘Universiteti Aleksandër Xhuvani’, Elbasan.MARS 2007 – QERSHOR 2007: Mësuese e gjuhës shqipe për Korpusin e Paqes, Elbasan.

QERSHOR 2003– KORRIK 2006: Përkthyese për gjuhët Italisht, Anglisht, Shqip për firmën

“Costruzioni Falcione”, Elbasan, Tiranë.KORRIK 2002 – QERSHOR 2003: Mësuese e Gjuhës Angleze në qendrën private “Wisdom”

të gjuhëve të huaja, Elbasan.
TRAJNIME:
SHKURT 2011: Pjesemarrje dhe prezantim ne Konferencen e trete Boterore ne Shkencat e

Edukimit, Bahcesehir University Instanbul, Turkey

Tema: “CLIL and Teacher Training”
MAJ 2010: Pjesemarrje dhe prezantim ne Konferencen Nderkombetare mbi Sfidat e

Edukimit ne Boten Globale, Universiteti “Aleksander Moisiu” Durres

Tema: “CLIL and the European Citizen”
MARS 2007: Trajnim mbi mësimdhënien dhe punën me kultura të ndryshme, Korpusi

i Paqes, Elbasan.


PRILL 2006: ELTA (English Language Teacher Association) Konferencë mbi Edukimin,

Durrës.
SHTATOR 2005: “Teaching English at University and other third level institutions”,Wroclow, Poloni.
MARS 2002: “Civic Education Project” Seventh Annual Student Balkan Debate Forum”, Herceg Novi, Mal i Zi.
SHKURT 2002: “Belgrade Open 2002 Parliamentary Debate Tournament”, Beograd, Jugosllavi.
AFTËSITË KOMPJUTERIKE: Përvetësoj Mirë Programet e Mëposhtme:


  • Microsoft Word
  • Microsoft Excel
  • Windows

NJOHURI NË GJUHËT E HUAJA:  • ANGLISHT – e diplomuar
  • ITALISHT - master i nivelit të I dhe II të kryer në këtë gjuhë
  • FRËNGJISHT – njohuri bazë
  • GJERMANISHT – njohuri bazë


Do'stlaringiz bilan baham:


Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2017
ma'muriyatiga murojaat qiling

    Bosh sahifa