9-sinf Informatika 2014 yil



Download 265,5 Kb.
bet1/14
Sana29.05.2022
Hajmi265,5 Kb.
#617665
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14
Bog'liq
10-sinf nazorat ishi-8 4-chorak


“Tasdiqlayman” O`quv ishlari bo`yicha direktor o`rinbosari :
10-sinf Informatika _______ _____________


19- Mavzu: Ma’lumotlar ombori haqida tushuncha.
Maqsadi:
1) Ta’limiy maqsad - Mavzuni DTS talablari asosida reja bo’yicha o’quvchilarga tushintirish. O’quvchilarga Informatika fanining imkoniyatlarini uning hozirgi jamiyatimizdagi tutgan o’rni haqida tushintirish. Informatikaning asosiy tushunchasi axborot va ularni miqdorlari va uzatish tezliklari haqida o’quvchilarga tushuncha berish.
2) Tarbiyaviy maqsadi - O’quvchilar qalbida Ona Vatanga bo’lgan mexr-muhabbat tuyg’usini shakllantirish. Informatika fanini rivojlantirish, ayniqsa davlatimizni rivoji uchun hizmat qiluvchi dasturlar tuzishga qiziqishlarini oshirish.
3) Rivojlantiruvchi- O`quvchilarni dunyo qarashini rivojlantirish
Dars usuli: Aralash
Dars jihozi: Kompyuterlar, plakatlar
Darsning borishi: Tashkiliy qism: salomlashish,
yo’qlama,
siyosiy daqiqa.

Yangi mavzu bayoni

  1. Birinchi varaqning (Лист1) B3 katagidagi sonni C8 katakdagi songa bo’linmasini ikkinshi varaqning (Лист2) D9 katagida hissoblang.

  2. MS Excel da quyidagi amallarni hissoblang: 2*(6-5)/5

  3. MS Excel da turli radiuslar aylana uzunligini hissoblang.

  4. y=sinx funksiyaning grafigini hosil qiling.

  5. Birinchi varaqning (Лист1) B1 katagidagi sonni C3 katakdagi songa bo’linmasini ikkinshi varaqning (Лист2) D3 katagida hissoblang.

  6. MS Excel da kubning hajmini hissoblang:

  7. Quyidagi ifodani hissoblang: (6:8)-9:81.

  8. y=lnx funksiyaning grafigini hosil qiling.

  9. Birinchi varaqning (Лист1) B7 katagidagi sonni C5 katakdagi songa bo’linmasini ikkinshi varaqning (Лист2) D4 katagida hissoblang.

  10. A1:D9 diapazondagi sonlarning eng kichigini toping.

  11. Quyidagi ifodani hissoblang: (6-8)*6+1.

  12. y=x3 funksiyaning grafigini hosil qiling.

  13. Quyidagi ifodani hissoblang: (8-5)*6-1.

  14. y=x3 -1funksiyaning grafigini hosil qiling.



Uyga vazifa: 1-2-topshiriq
“Tasdiqlayman” O`quv ishlari bo`yicha direktor o`rinbosari :
10-sinf Informatika _______ _____________

20- Mavzu: Ma’lumotlar ombori haqida tushuncha.



Download 265,5 Kb.

Do'stlaringiz bilan baham:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling

kiriting | ro'yxatdan o'tish
    Bosh sahifa
юртда тантана
Боғда битган
Бугун юртда
Эшитганлар жилманглар
Эшитмадим деманглар
битган бодомлар
Yangiariq tumani
qitish marakazi
Raqamli texnologiyalar
ilishida muhokamadan
tasdiqqa tavsiya
tavsiya etilgan
iqtisodiyot kafedrasi
steiermarkischen landesregierung
asarlaringizni yuboring
o'zingizning asarlaringizni
Iltimos faqat
faqat o'zingizning
steierm rkischen
landesregierung fachabteilung
rkischen landesregierung
hamshira loyihasi
loyihasi mavsum
faolyatining oqibatlari
asosiy adabiyotlar
fakulteti ahborot
ahborot havfsizligi
havfsizligi kafedrasi
fanidan bo’yicha
fakulteti iqtisodiyot
boshqaruv fakulteti
chiqarishda boshqaruv
ishlab chiqarishda
iqtisodiyot fakultet
multiservis tarmoqlari
fanidan asosiy
Uzbek fanidan
mavzulari potok
asosidagi multiservis
'aliyyil a'ziym
billahil 'aliyyil
illaa billahil
quvvata illaa
falah' deganida
Kompyuter savodxonligi
bo’yicha mustaqil
'alal falah'
Hayya 'alal
'alas soloh
Hayya 'alas
mavsum boyicha


yuklab olish