Tayanch kompetensiyalar: Tayanch kompetensiyalar



Download 1,94 Mb.
Sana06.09.2021
Hajmi1,94 Mb.
#166425
Bog'liq
kvadrat 2 sinf matematika


Darsning maqsadi

Ta`limiy maqsad:O’quvchilarga yangi mavzu “kvadrat” haqida tushuncha hosil qilish,arsni hisoblash malakalarinini shakllantirish.

Tarbiyaviy maqsad: O’quvchilarda buyuk ajdodlardan o’rnak olib..Vatan ravnaqi uchun yetuk,komil barkamol inson bo’lib shallanish tutg’ularini rivojlantirish

Rivojlantiruvchi:

O’qubchilarning topqirlik,chaqqonlik,matematika faniga go’lgan qiziqishini yanada rivojlantirish

Tayanch kompetensiyalar:

  • Tayanch kompetensiyalar:
  • Axborot bilan ishlash kompetensiya elementi:mavzu doirasida ko’rsatilgan multimedia ilovalariga ongli munosabat bildirish.
  • Fanga oid kompetensiyalar: Har bir o'quvchining geometrik shakllar bo'yicha 2-sinfda olgan bilim, ko'nikma va malakalari mustahkamlanadi.
  • Matematik savodxonlik, fan va texnika yangiliklaridan xabardor bo‘lish hamda foydalanish kompentensiyasi: mamlakatimizdagi bayram kunlarini bilish, kundalik faoliyatida uchraydigan turli chizmalardan foydalana olish

O’quv jarayonini amalga oshirish texnologiyasi:

Metod:suhbat, tushuntirish,”Savol-javob” metodi,”Rasmli boshqotirma”, “ sehrli uycha”, “Eng vijdonli o’quvchi”, “zinama zina” o’yinlari.

Shakl:jamoa,guruhda ishlash,hamma o’zi uchun.

Jihoz: Darslik, tarqatma materiallar, mavzuga oid rasmlar.

Nazorat: Og'zaki nazorat, savol-javob, kuzatish, o'z-o'zini nazorat qilish.

Baholash: O'quvchilar bilimi 5 ballik reyting tizimida baholanadi.

1. Tashkiliy qism: 5 daqiqa

2. O`tilgan mavzuni takrorlash: 7 daqiqa

3. Yangi mavzu bayoni: 21 daqiqa

4. Darsni mustahkamlash: 9 daqiqa

5. Baholash: 2 daqiqa

6. Uyga Vazifa: 1 daqiqa

Darsning texnalogik xaritasi


 


FIKRNI TO’LIQ BAYON QILISH

VAQT DAN UNUMLI FOYDALANISH

INTIZOMLI VA FAOL BO’LISH

YANGILIKLAR SARI INTILISH

O’ZGALAR FIKRINI TINGLASH

OLTIN QOIDALAR

O’TILGAN MAVZUNI MUSTAHKAMLASH Geometrik shakllarning tomonlari uzunliklari yig`indisini toping.


a= 4 sm, b= 9 sm

a= 7 sm

a= 5sm, b= 4sm, c=6sm

SAVOLLARGA JAVOB

BERING VA SIRLI SANDIQ

SOVRINIGA EGA GO’LING


Yangi mavzu kvadrat


Chizing

Bo’yang

Baholash tartibi

Baholash tartibi

O’lchang

P=?

toping

ZINAMA-ZINA

BILIM QAYERGA

OLIB BORADI?


SIRKGA XUSH KELIBSIZ


9

8

O’YIN ICHIDA O’YIN MISOLLARNI YECHING VA SHAKLARDAN UYCHA YASANG

a=7 sm

Yechish: P=a+a+a+a

P=7+7+7+7=28 (sm)

Javob: P=28sm.

a=4 sm

Yechish: P=a+a+a+a

P=?(sm)

Javob: P=?sm.

a=6 sm

Yechish: P=a+a+a+a

P=?(sm)

Javob: P=?sm.

a=3sm

Yechish: P=a+a+a+a

P=?(sm)

Javob: P=?sm.

O’YLA


IZLA

TOP


Iqtidorli

o’quvchi

Iqtidorli

o’quvchi

O’quvchilarni baholash
  • Uyga vazifa: .6-MASALA 5-MISOL
  • Darsni yakunlash

kuchli hisobchi

kuchli hisobchi
Download 1,94 Mb.

Do'stlaringiz bilan baham:




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling

kiriting | ro'yxatdan o'tish
    Bosh sahifa
юртда тантана
Боғда битган
Бугун юртда
Эшитганлар жилманглар
Эшитмадим деманглар
битган бодомлар
Yangiariq tumani
qitish marakazi
Raqamli texnologiyalar
ilishida muhokamadan
tasdiqqa tavsiya
tavsiya etilgan
iqtisodiyot kafedrasi
steiermarkischen landesregierung
asarlaringizni yuboring
o'zingizning asarlaringizni
Iltimos faqat
faqat o'zingizning
steierm rkischen
landesregierung fachabteilung
rkischen landesregierung
hamshira loyihasi
loyihasi mavsum
faolyatining oqibatlari
asosiy adabiyotlar
fakulteti ahborot
ahborot havfsizligi
havfsizligi kafedrasi
fanidan bo’yicha
fakulteti iqtisodiyot
boshqaruv fakulteti
chiqarishda boshqaruv
ishlab chiqarishda
iqtisodiyot fakultet
multiservis tarmoqlari
fanidan asosiy
Uzbek fanidan
mavzulari potok
asosidagi multiservis
'aliyyil a'ziym
billahil 'aliyyil
illaa billahil
quvvata illaa
falah' deganida
Kompyuter savodxonligi
bo’yicha mustaqil
'alal falah'
Hayya 'alal
'alas soloh
Hayya 'alas
mavsum boyicha


yuklab olish