Republika e shqipërisëDownload 290 Kb.
Sana22.06.2017
Hajmi290 Kb.
#12208REPUBLIKA E SHQIPËRISË


KOMISIONI QENDROR I ZGJEDHJEVE


V E N D I M
PËR

EMËRIMIN E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË KQZ-së
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e datës 17.02.2010, me pjesëmarrjen e:
Arben RISTANI Kryetar

Artan LAZAJ- Anëtar

Hysen OSMANAJ- Anëtar

Klement ZGURI- Anëtar

Vera SHTJEFNI- Anëtar

shqyrtoi çështjen me:OBJEKT: Për emërimin e Sekretarit të Përgjithshëm të KQZ-së.
BAZA LIGJORE: Neni 21, pika 1 dhe 24, neni 25, pika 2 i Ligjit Nr.10019, datë 29.12.2008 “Kodi Zgjedhor i Republikës së Shqipërisë”,
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pasi shqyrtoi dokumentacionin e paraqitur, nw prezencw të personave të pranishëm,
V Ë R E N
Në mbështetje të nenit 21 pika 24, KQZ emëron në përputhje me procedurat e Kodit Zgjedhor, Sekretarin e Përgjithshëm të KQZ-së. Në këtë kuadër në zbatim të nenit 25 të Kodit Zgjedhor dhe në përputhje me procedurat e ligjit për statusin e nëpunësit civil, KQZ me vendimin nr.657, datë 22.12.2009 zgjodhi znj. Aljona Mansaku, si një prej tre kandidatëve fitues të shpallur nga komiteti ad-hoc, në pozicionin e punës Sekretar i Përgjithshëm i KQZ-së. Departamenti i Personelit zbatoi në vijim procedurat e ligjit për statusin e nëpunësit civil, duke botuar emrin e Znj. Aljona Mansaku për tre ditë resht në disa media të shkruara (VKM nr. 231, pika 20, datë 11.05.2000 “Për pranimin në Shërbimin Civil dhe periudhën e provës”, i ndryshuar). Në përfundim të afatit të ankimit (30 ditëve pune nga botimi i rezultateve të konkurrimit në dy media të shkruara referuar nenit 13, pika 6 e ligjit nr.8549, datë 11.11.1999 “Statusi i Nëpunësit Civil”) në Komisionin e Shërbimit Civil nuk u paraqit asnjë ankesë në lidhje me rezultatin e konkurrimit. Sa më sipër në përfundim të të gjitha procedurave dhe kritereve ligjore KQZ duhet të nxjerrë aktin e emërimit për fillimin e marrëdhënieve juridike me cilësinë e nëpunësit civil për Sekretarin e Përgjithshëm të KQZ-së.
PËR KËTO ARSYE
Bazuar në nenin 21, pika 1 dhe 24, nenin 25 të Ligjit Nr.10019, datë 29.12.2008 “Kodi Zgjedhor i Republikës së Shqipërisë”,
V E N D O S I
1. Të emërojë Znj. Aljona Mansaku, në pozicionin e punës Sekretar i Përgjithshëm i KQZ-së.
2. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.
Arben RISTANI- Kryetar

Artan LAZAJ- Anëtar

Hysen OSMANAJ- Anëtar

Klement ZGURI- Anëtar

Vera SHTJEFNI- Anëtar

____________________________________________________________________________________
Nr. 2 i vendimit data 17.02.2010 ora 11.00 e Vendimit

Për emërimin e Sekretarit të Përgjithshëm të KQZ-së

Download 290 Kb.

Do'stlaringiz bilan baham:
Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2022
ma'muriyatiga murojaat qiling

    Bosh sahifa
davlat universiteti
ta’lim vazirligi
axborot texnologiyalari
maxsus ta’lim
zbekiston respublikasi
guruh talabasi
O’zbekiston respublikasi
nomidagi toshkent
o’rta maxsus
davlat pedagogika
texnologiyalari universiteti
toshkent axborot
xorazmiy nomidagi
rivojlantirish vazirligi
pedagogika instituti
Ўзбекистон республикаси
tashkil etish
haqida tushuncha
таълим вазирлиги
vazirligi muhammad
O'zbekiston respublikasi
toshkent davlat
махсус таълим
respublikasi axborot
kommunikatsiyalarini rivojlantirish
vazirligi toshkent
saqlash vazirligi
fanidan tayyorlagan
bilan ishlash
Toshkent davlat
sog'liqni saqlash
uzbekistan coronavirus
respublikasi sog'liqni
coronavirus covid
koronavirus covid
vazirligi koronavirus
qarshi emlanganlik
risida sertifikat
covid vaccination
sertifikat ministry
vaccination certificate
Ishdan maqsad
fanidan mustaqil
matematika fakulteti
o’rta ta’lim
haqida umumiy
fanlar fakulteti
pedagogika universiteti
ishlab chiqarish
moliya instituti
fanining predmeti