Mavzu: Sodda yig'iq va sodda yoyiq gaplar Darsning maqsadi



Download 267,5 Kb.
Sana02.07.2022
Hajmi267,5 Kb.
#731829
Bog'liq
5 sinf ona tili 1 chorak Sodda yig\'iq va sodda yoyiq gaplar


Sana ____ ___________

5-sinf ona tili


Mavzu: Sodda yig'iq va sodda yoyiq gaplar
Darsning maqsadi:

  1. ta’limiy maqsad-o’quvchilarning ongida sodda yig'iq va sodda yoyiq gaplar bo’yicha bilim va ko’nikma hosil qilish;

  2. tarbiyaviy maqsad- o’quvchilarni sog’lom turmush tarzi ruhida tarbiyalash;

  1. rivojlantiruvchi maqsad- o’quvchlarning yaratuvchanlik tuyg’usini rivojlantirish.


Darsning rejasi:

  1. Tashkiliy qism;

  2. Yangi mavzu bayoni;

  3. Mashqlar ustida ishlash;

  4. O’quvchilarni baholash;

  5. Uyga vazifra berish;

Darsning jihozi: 5-sinf ona tili darsligi, tarqatmalar.
Darsning bosqichli jadvali:



Darsning bosqichlari

Vaqt

1

Tashkiliy qism

3 daqiqa

2

Guruhlarga topshiriqlar berish orqali o’tilgan mavzuni so’rash

10 daqiqa

3

Yangi mavzuni bayon etish

15 daqiqa

4

Xotira mashqlari va mashqlar bajarish orqali mavzuni mustahkamlash.

10 daqiqa

5

Dars yakuni va o’quvchilarni baholash

5 daqiqa

6

Uyga topshiriq berish

2 daqiqa


Dars turi: yangi bilim beruvchi
Dars uslubi: suhbat, ko’rsatish


Darsning borishi
Tashkiliy qism:

  1. salomlashish

  2. davomatni aniqlash

d)sinf xonasi va o’quvchilarning darsga tayyorgarligini tekshirish
O’tilgan mavzuni so’rash:
O’tilgan mavzuni o’quvchilar bilan savol-topshiriqlar orqali yakka tartibda suhbat orqali so’rayman.
Yangi mavzu bayoni
Y angi mavzuga o’quvchilarni kirish topshiriqlari orqali olib kiraman.

K irish topshiriqlari bajarib bo’lingach, o’quvchilarga mavzu yuzasidan ma’lumot beraman:



Yangi mavzuni mustahkamlash
M avzu yuzasidan berilgan ma’lumotlarni o’quvchilarga darslikdagi mashqlarni “Kim tez va to’g’ri bajaradi?” o’yini orqali mustahkamlayman.




Darsni yakunlash
O ’tilgan mavzu yuzasidan quyidagi savol-topshiriqlar asosida suhbat o’tkazaman:

Darsda eng ko’p ball to’plagan o’quvchini “Eng faol o’quvchi” naminatsiyasi g’olibi deb e’lon qilaman. Darsda kam ishtirok etgan o’quvchilarga qo’shimcha savollar beraman.


O’quvchilarningh baholarini e’lon qilaman.
U yga vazifa:

Ko’rib chiqildi,


foydalanishga ruxsat: __________ _______________
(imzo)
Download 267,5 Kb.

Do'stlaringiz bilan baham:




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling

kiriting | ro'yxatdan o'tish
    Bosh sahifa
юртда тантана
Боғда битган
Бугун юртда
Эшитганлар жилманглар
Эшитмадим деманглар
битган бодомлар
Yangiariq tumani
qitish marakazi
Raqamli texnologiyalar
ilishida muhokamadan
tasdiqqa tavsiya
tavsiya etilgan
iqtisodiyot kafedrasi
steiermarkischen landesregierung
asarlaringizni yuboring
o'zingizning asarlaringizni
Iltimos faqat
faqat o'zingizning
steierm rkischen
landesregierung fachabteilung
rkischen landesregierung
hamshira loyihasi
loyihasi mavsum
faolyatining oqibatlari
asosiy adabiyotlar
fakulteti ahborot
ahborot havfsizligi
havfsizligi kafedrasi
fanidan bo’yicha
fakulteti iqtisodiyot
boshqaruv fakulteti
chiqarishda boshqaruv
ishlab chiqarishda
iqtisodiyot fakultet
multiservis tarmoqlari
fanidan asosiy
Uzbek fanidan
mavzulari potok
asosidagi multiservis
'aliyyil a'ziym
billahil 'aliyyil
illaa billahil
quvvata illaa
falah' deganida
Kompyuter savodxonligi
bo’yicha mustaqil
'alal falah'
Hayya 'alal
'alas soloh
Hayya 'alas
mavsum boyicha


yuklab olish