Java e Librit 2012 Departamentet e Sociologjisë, Psikologjisë dhe Edukimit të Universitetit “Marin Barleti”Download 96 Kb.
Sana08.09.2017
Hajmi96 Kb.
Java e Librit 2012
Departamentet e Sociologjisë, Psikologjisë dhe Edukimit

të Universitetit “Marin Barleti”

&

Instituti i Sociologjisë
organizojnë
Forumi Akademik:

Transformimet paskomuniste në vendet e Europës Qendrore e Lindore, roli liderëve dhe modeli Havel”


Vendi: Universitetit Marin Barleti, Godina Qendrore; Salla 24;

Data: 26 prill 2012, ora 10.00

Pjesëmarrës: Pedagogë dhe studentë të Universitetit “Marin Barleti” dhe të universiteteve të tjera, anëtarë të Institutit të Sociologjisë, studiues dhe të interesuar të tjerë
Veprimtari shoqëruese:

Salloni i librit të shkencave sociale 2012

Elora KOKALARI & Jonida LAMAJ - Universiteti “Marin Barleti”,

Shtëpia Botuese “Dudaj”
Moderatorë:

Saemira PINO - dekane e Fakultetit të Shkencave Sociale të Universitetit “Marin Barleti”

Ermioni CEKANI - sekretare e Institutit të Sociologjisë, pedagoge e jashtme e Universitetit “Marin Barleti”
Referues:

Haveli mbi sfidat e demokracisë në fazën e konsolidimit të saj

Servet Pëllumbi, drejtor akademik i Institutit të Sociologjisë

Demokracia e drejtuar’ dhe Vladimir Putini për të tretën herë presidentHarillaq Kekezi, Budapest, Hungari

Transformimi i madh’ eurolindor dhe roli liderëve; një shqyrtim krahasuesLekë Sokoli, Universiteti Marin Barleti

Politika dhe morali: shembulli i Vaslav Havelit

Enis Sulstarova, Universiteti i Tiranës; Fakulteti i Shkencave Sociale

Haveli dhe themelet etike të politikës

Xhuljeta Krasta, Universiteti Marin Barleti

Havel dhe kontributi i tij në rritjen e rolit të shoqërisë civile

Marjana PAPA, Universiteti i Tiranës; Fakulteti i Shkencave Sociale

Revolucionet në Lindjen europiane: triumf i liberalizmit apo dështim i socializmit?

Fatjona Qurku, Universiteti Marin Barleti

Idetë kryesore dhe vlerat e librit të ri “Váslav Havel” (promovim)

Jonida LAMAJ, Universiteti Marin Barleti
Pyetje, diskutime, debat


Do'stlaringiz bilan baham:


Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2019
ma'muriyatiga murojaat qiling

    Bosh sahifa