47-dars. 9-sinf Mavzu: tarmoqlanuvchi algoritmlarni dasturlash. Elif operatori



Download 21,15 Kb.
bet1/3
Sana02.03.2022
Hajmi21,15 Kb.
#478453
  1   2   3
Bog'liq
47-dars. Mavzu tarmoqlanuvchi algoritmlarni dasturlash. Elif op


47-dars. 9-sinf
Mavzu: TARMOQLANUVCHI ALGORITMLARNI DASTURLASH. ELIF OPERATORI
( mashg‘ulot 1 soat)
Mashg‘ulotning maqsadi: tarmoqlanuvchi algoritmlarni dasturlash va elif operatoridan foydalanish bo’yicha tushunchalarni shallantirish.
Mashg‘ulotning jihozi: Ko‘rgazmali material:

  1. Kompyuter qurilmalari.

  2. Python dasturi

Mashg‘ulot o‘tish vositasi: Kompyuterlari bilan jihozlangan kompyuter sinfi.
Mashg‘ulotning borishi:

  1. Guruhning va xonaning darsga tayyorligini aniqlash.

  2. Yo‘qlama qilish.

  3. Avvalgi mashg‘ulotlarda o‘tilganlarni takrorlash bo‘yicha suhbat o‘tkazish: o‘tilgan mavzularni qisqacha takrorlash.

  4. Yangi mavzuning bayoni: tarmoqlanuvchi algoritmlarni dasturlash. Elif operatori haqida boshlang’ich malumotlar berish.

  5. Kompyuter xonasida mashg‘ulot olib borish. O‘rganganlari ustida mashq bajarish.

  6. Dars yakuni: Mustaqil ish uchun individual topshiriqlarni berib, Kompyuterlarni o‘rnatilgan tartib asosida o‘chirish.

Maruza mashg‘ulot ta’lim texnologiyasi

Mavzu

Tarmoqlanuvchi algoritmlarni dasturlash. Elif operatori

Tinglovchilar soni: 20 tagacha

Vaqt – 1 soat

O‘quv mashg‘ulotining shakli

Maruza mashg‘ulot

O‘quv mashg‘ulotining maqsadi: mavzu bo‘yicha bilimlarni kengaytirish va chuqurlashtirish

Pedagogik vazifalar:

  • Tarmoqlanuvchi algoritmlar haqida tushunchalar berish.

  • Tarmoqlanuvchi algoritmlar va elif operatorini qo’llashni o’rganish.




O‘quv faoliyatining natijalari:

  • Tarmoqlanuvchi algoritmlar haqida tushunchalarni bilib oladilar.

  • Tarmoqlanuvchi algoritmlar va elif operatorini qo’llashni o’rganadilar

O‘qitish usullari

Hamkorlikda o‘qitish, texnika: blits-so‘rov.

O‘qitish vositalari

O‘quv qo‘llanmalar, darslik.

O‘qitish shakllari

Guruhli ishlash.

O‘qitish sharoitlari

Texnik ta’minlangan, guruhlarda ishlash uchun mo‘ljallangan auditoriya

Monitoring  va baholash

Individual topshiriqlarni bajarish


Download 21,15 Kb.

Do'stlaringiz bilan baham:
  1   2   3




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling

kiriting | ro'yxatdan o'tish
    Bosh sahifa
юртда тантана
Боғда битган
Бугун юртда
Эшитганлар жилманглар
Эшитмадим деманглар
битган бодомлар
Yangiariq tumani
qitish marakazi
Raqamli texnologiyalar
ilishida muhokamadan
tasdiqqa tavsiya
tavsiya etilgan
iqtisodiyot kafedrasi
steiermarkischen landesregierung
asarlaringizni yuboring
o'zingizning asarlaringizni
Iltimos faqat
faqat o'zingizning
steierm rkischen
landesregierung fachabteilung
rkischen landesregierung
hamshira loyihasi
loyihasi mavsum
faolyatining oqibatlari
asosiy adabiyotlar
fakulteti ahborot
ahborot havfsizligi
havfsizligi kafedrasi
fanidan bo’yicha
fakulteti iqtisodiyot
boshqaruv fakulteti
chiqarishda boshqaruv
ishlab chiqarishda
iqtisodiyot fakultet
multiservis tarmoqlari
fanidan asosiy
Uzbek fanidan
mavzulari potok
asosidagi multiservis
'aliyyil a'ziym
billahil 'aliyyil
illaa billahil
quvvata illaa
falah' deganida
Kompyuter savodxonligi
bo’yicha mustaqil
'alal falah'
Hayya 'alal
'alas soloh
Hayya 'alas
mavsum boyicha


yuklab olish