Sinf: 4-sinf Fan nomi: Tarbiya



Download 1,13 Mb.
Sana03.06.2022
Hajmi1,13 Mb.
#633770
Bog'liq
tarbiya dars ishlanma


Sana:_____
Sinf:4-sinf
Fan nomi: Tarbiya
Dars mavzusi: 17-mavzu Tejamkorlik
Dars maqsadi:
a)Ta'limiy maqsad:
b)Tarbiyaviy maqsad:
Dars turi: yangi tushuncha bilimlarni shakllantiruvchi
Darsda qo'llaniladigan metodlar:
Kitob bilan ishlash: o'qish
Amaliy:mashq, didaktik o'yin
Og'zaki:tushuntirish
Darsda foydalanadigan jihozlar: darslik, mashq daftari, slaydlar, ko'rgazmali materiallar
Dars borishi:

T/r

Bo'limlar

Vaqt

1

Tashkiliy qism

2 daqiqa

2

O'tilgan mavzuni takrorlash

13 daqiqa

3

Yangi mavzuni bayon qilish

12 daqiqa

4

O'rganilgan materialni mustahkamlash

15 daqiqa

5

O'quvchilarni baholash

5 daqiqa

6

Uyga vazifa

3 daqiqa

7

Jami:

45 daqiqa

Tashkiliy qism:


O'quvchilar davomati aniqlanadi. Sinfning darsga tayyorligi tekshiriladi. Dars davomida qilinishi lozim bo'lgan qoidalari belgilanadi. Ko'rgazmalar doskaga o'rnatiladi. Taqdimot qo'yiladi.
O'tilgan mavzuni takrorlash:
Uyga vazifaga berilgan ijodiy faoliyat og'zaki so'rab olinadi.
Yangi mavzuni tushuntirish:

Mavzuda berilgan hikoya o'qib beriladi. Aqlni charxlash uchun savol va topshiriqlar sinf bilan birgalikda bajariladi va fikrlar to'ldiriladi.

Yangi mavzuni mustahkamlash:


1-ijodiy faoliyatni o'quvchilar bilan birgalikda og'zaki bajarish, mashq daftariga yoziladi. O'quvchilar 3 guruhga bo'linadi va har bir guruhga 1tadan maqol beriladi. Har bir guruh o'ziga tushgan maqolni izohlab beradi.

1 -guruh


2
-guruh

3
-guruh


O'quvchilarni baholash:


O'quvchilarni darsda qatnashish darajasiga qarab baholanadi.
Uyga vazifa:
2-ijodiy faoliyatni bajarib kelish.

Sana:_____


Sinf:4-sinf
Fan nomi: Tarbiya
Dars mavzusi: 18-mavzu Tejamkorlik
Dars maqsadi:
a)Ta'limiy maqsad:
b)Tarbiyaviy maqsad:
Dars turi: o'quvchilarning bilim , mustahkamlovchi
Darsda qo'llaniladigan metodlar:
Kitob bilan ishlash: o'qish
Amaliy:mashq, didaktik o'yin
Og'zaki:tushuntirish
Darsda foydalanadigan jihozlar: darslik, mashq daftari, slaydlar, ko'rgazmali materiallar
D
ars borishi:

T/r

Bo'limlar

Vaqt

1

Tashkiliy qism

2 daqiqa

2

O'tilgan mavzuni takrorlash

12 daqiqa

3

Yangi mavzuni bayon qilish

8 daqiqa

4

O'rganilgan materialni mustahkamlash

20 daqiqa

5

O'quvchilarni baholash

5 daqiqa

6

Uyga vazifa

3 daqiqa

7

Jami:

45 daqiqa

Tashkiliy qism:


O'quvchilar davomati aniqlanadi. Sinfning darsga tayyorligi tekshiriladi. Dars davomida qilinishi lozim bo'lgan qoidalari belgilanadi. Ko'rgazmalar doskaga o'rnatiladi. Taqdimot qo'yiladi.
O'tilgan mavzuni takrorlash:
Uyga vazifaga berilgan 2- ijodiy faoliyat og'zaki so'rab olinadi.
Yangi mavzuni tushuntirish:
Mavzuga oid ma'lumotlar o'qib beriladi.

Yangi mavzuni mustahkamlash:


3-va 4-ijodiy faoliyatlar o'quvchilar bilan birgalikda bajariladi va mashq daftariga yoziladi.



Mavzuga oid maqol yuzasidan mulohazalar yuritiladi.



O'quvchilarni baholash:


O'quvchilarni darsda qatnashish darajasiga qarab baholanadi.
Uyga vazifa:
“Oila davrasida"ni bajarib kelish.

Sana:_____


Sinf:3-sinf
Fan nomi: Tarbiya
Dars mavzusi: 2-mavzu Muvaffaqiyat- qat'iyat va mehnat natijasi
Dars maqsadi:
a)Ta'limiy maqsad:
b)Tarbiyaviy maqsad:
Dars turi: yangi tushuncha bilimlarni shakllantiruvchi.
Darsda qo'llaniladigan metodlar:
Kitob bilan ishlash: o'qish
Amaliy:mashq, didaktik o'yin
Og'zaki:tushuntirish
Darsda foydalanadigan jihozlar: darslik, mashq daftari, slaydlar, ko'rgazmali materiallar
Dars borishi:

T/r

Bo'limlar

Vaqt

1

Tashkiliy qism

2 daqiqa

2

O'tilgan mavzuni takrorlash

8 daqiqa

3

Yangi mavzuni bayon qilish

12 daqiqa

4

O'rganilgan materialni mustahkamlash

18 daqiqa

5

O'quvchilarni baholash

5 daqiqa

6

Uyga vazifa

3 daqiqa

7

Jami:

45 daqiqa

Tashkiliy qism:


O'quvchilar davomati aniqlanadi. Sinfning darsga tayyorligi tekshiriladi. Dars davomida qilinishi lozim bo'lgan qoidalari belgilanadi. Ko'rgazmalar doskaga o'rnatiladi. Taqdimot qo'yiladi.
O'tilgan mavzuni takrorlash:

Uyga vazifaga berilgan «Oila davrasida» og'zaki so'rab olinadi.
Yangi mavzuni tushuntirish:


Mavzudagi «Muvaffaqiyatga qanday erishiladi?» topshirg'i birgalikda bajariladi.

Yangi mavzuni mustahkamlash:


Ijodiy faoliyat o'quvchilar bilan birgalikda bajariladi va mashq daftariga yoziladi.

O'quvchilarni baholash:


O'quvchilarni darsda qatnashish darajasiga qarab baholanadi.
Uyga vazifa:
Tejamkorlik va isrofgarchilikka oid maqollar yodlab kelish.
Sana:_____
Sinf:3-sinf
Fan nomi: Tarbiya
Dars mavzusi: 3-mavzu Muvaffaqiyat- qat'iyat va mehnat natijasi
Dars maqsadi:
a)Ta'limiy maqsad:
b)Tarbiyaviy maqsad:
Dars turi: yangi tushuncha bilimlarni shakllantiruvchi.
Darsda qo'llaniladigan metodlar:
Kitob bilan ishlash: o'qish
Amaliy:mashq, didaktik o'yin
Og'zaki:tushuntirish
Darsda foydalanadigan jihozlar: darslik, mashq daftari, slaydlar, ko'rgazmali materiallar
Dars borishi:

T/r

Bo'limlar

Vaqt

1

Tashkiliy qism

2 daqiqa

2

O'tilgan mavzuni takrorlash

12 daqiqa

3

Yangi mavzuni bayon qilish

8 daqiqa

4

O'rganilgan materialni mustahkamlash

15 daqiqa

5

O'quvchilarni baholash

5 daqiqa

6

Uyga vazifa

3 daqiqa

7

Jami:

45 daqiqa

Tashkiliy qism:


O'quvchilar davomati aniqlanadi. Sinfning darsga tayyorligi tekshiriladi. Dars davomida qilinishi lozim bo'lgan qoidalari belgilanadi. Ko'rgazmalar doskaga o'rnatiladi. Taqdimot qo'yiladi.
O'tilgan mavzuni takrorlash:
Uyga vazifaga berilgan maqollarni so'rash.
Yangi mavzuni tushuntirish:



Mavzuga oid «Maqsad va imkoniyat» hikoyasi o'qib, fikr-mulohazalar almashiladi.

Yangi mavzuni mustahkamlash:



Ijodiy faoliyat o'quvchilar bilan birgalikda bajariladi va mashq daftariga yoziladi.
O'quvchilarni baholash:
O'quvchilarni darsda qatnashish darajasiga qarab baholanadi.
Uyga vazifa:
«Oila davrasida» bajarib kelish.


Download 1,13 Mb.

Do'stlaringiz bilan baham:




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling

kiriting | ro'yxatdan o'tish
    Bosh sahifa
юртда тантана
Боғда битган
Бугун юртда
Эшитганлар жилманглар
Эшитмадим деманглар
битган бодомлар
Yangiariq tumani
qitish marakazi
Raqamli texnologiyalar
ilishida muhokamadan
tasdiqqa tavsiya
tavsiya etilgan
iqtisodiyot kafedrasi
steiermarkischen landesregierung
asarlaringizni yuboring
o'zingizning asarlaringizni
Iltimos faqat
faqat o'zingizning
steierm rkischen
landesregierung fachabteilung
rkischen landesregierung
hamshira loyihasi
loyihasi mavsum
faolyatining oqibatlari
asosiy adabiyotlar
fakulteti ahborot
ahborot havfsizligi
havfsizligi kafedrasi
fanidan bo’yicha
fakulteti iqtisodiyot
boshqaruv fakulteti
chiqarishda boshqaruv
ishlab chiqarishda
iqtisodiyot fakultet
multiservis tarmoqlari
fanidan asosiy
Uzbek fanidan
mavzulari potok
asosidagi multiservis
'aliyyil a'ziym
billahil 'aliyyil
illaa billahil
quvvata illaa
falah' deganida
Kompyuter savodxonligi
bo’yicha mustaqil
'alal falah'
Hayya 'alal
'alas soloh
Hayya 'alas
mavsum boyicha


yuklab olish