Dr. Shemsi Veseli Zëvendësministër në Ministrinë e ShëndetësisëDownload 69.17 Kb.
Sana08.09.2017
Hajmi69.17 Kb.
Dr. Shemsi Veseli
c:\documents and settings\faik.hoti\desktop\shemsi veseli 1.bmp

Zëvendësministër në Ministrinë e Shëndetësisë
Dr. Shemsi Veseli, u lind më 1 maj 1961,
në Orllan të Komunës së Podujevës. 
E-mail: Shemsi.Veseli@rks-gov.net ; shemsi.veseli@gmail.com

ARSIMIMI: 

Fakulteti i Mjekësisë,Universiteti Prishtinës-Dega e përgjithshme,


Titulli i fituar: Specialist i Biokimisë Klinike,
AKTIVITET DHE FUNKSIONET: 

2013: Zëvendësministër në Ministrinë e Shëndetësisë


2011 –2013: Zëvendësministër në Ministrinë për Forcën e Sigurisë së Kosovës
2011- 2013: Bashkë-autor në dy punime shkencore nga lëmi i Biokimisë klinike
2010-2011: Profesor,ligjërues i lëndës Biokimi Klinike-SHLP’’Biomedica’’
2009: Këshilltar dhe Shef i Grupit parlamentar të PDK-së në Kuvendin Komunal të Prishtinës
2005 – 2010: Anëtar i Këshillit Drejtues dhe anëtarë i Kryesisë Qendrore të PDK-së
2002 – 2007: Shef i Grupit Parlamentar të PDK-së në Kuvendin Komunal të Prishtinës
2000 – 2002: Këshilltar në KK të Prishtinës
1999-2011: Klinika Interne (Klinika e sëmundjeve të brendshme) QKUK
1999 – 2000: Njëri prej themeluesve dhe organizatorëve të strukturës së Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë dhe kryetar i Degës së Parë
1998 – 1999: Pjesëtar dhe veteran i UÇK-së
1997 – 1998 Njëri prej themeluesve dhe trajnuesve te grupeve të UÇK-së në Komunën e
Prishtinës,gjegjësisht Zonës Operative të Llapit
1993 – I burgosur politik, me 06.09.1993 dhe i dënuar 4 vite burg
1992 – 1993 Njëri prej themeluesve dhe trajnuesve të grupeve të para me karakter politiko-ushtarak në
kuadër të Lëvizjes Popullore të Kosovës (LPK-së)
1984 – I burgosur politik dhe i dënuar me 8 vite burg
1980 – 1984 Njëri prej udhëheqësve kryesor të Organizatës patriotike ilegale me karakter politiko-
ushtarak, Fronti Nacional Çlirimtar (FNÇ).

TRAJNIMET DHE KONFERENCA

-Kongresi i 21 Ndërkombëtar i Biokimisë Klinike dhe Mjekësisë Laboratorike - Federata Botërore e Biokimisë

Klinike dhe Mjekësisë Laboratorike, WorldLab, BERLIN 2011

-Kongresi i 18 Ballkanik i Biokimisë Klinike dhe Mjekësisë Laboratorike - Tiranë, 2010

-Kongresi i dytë i Shoqatës së Kardiologëve të Kosovës – Prishtinë

-Analizatorët dhe metodat moderne të ROCHE – Sysmex në praktikën Klinike – Prishtinë, 2009

-Simpoziumi dhe takimi punues për Dializë - Fresenius Medical Care,

-Simpoziumi i dytë ndërkombëtar i Shoqatës së Internistëve të Kosovës- Departamenti për Edukim të

vazhdueshëm profesional ,Ministria e Shëndetësisë.

AFTËSITË

-Përdorimi i kompjuterit: Microsoft Word, Excel, Power Point, Internet, Quatro Pro, Intranet.


-Aftësi të mira komunikuese, trajnuese, prezantuese.
-Aftësi të mira menaxhuese, negociuese, organizative dhe administrative.
-Aftësi dhe dituri teknike të pajisjeve diagnostike (medicinale).
-Aftësi të veçanta të zhvillimit të aktiviteteve multidisiplinare .
-Zhvillim të strategjisë punuese dhe planit dinamik.
PUNIMET SHKENCORE:

Tema: “CROSSLINK OF LIPOPROTEIN (a) WITH INFLAMATION, D-DIMER AND VON WILLEBRAND FACTOR IN PATIENTS ON LONG TERM HEMODIALYSIS”

Autorët: V. Topçiu , V.Haxhibeqiri , D.Avdiu , L.Kurti , Shemsi Veseli,

Federata Ndërkombëtare e Biokimisë Klinike,Kongresi i 21 Internacional, 19-të Evropian dhe 8-të Nacional Gjerman i Biokimisë Klinike Maj, 15 – 19, 2011, Berlin Gjermani,

Tema: “THE INFLUENCE OF LP(a)IN ATHEROSLEROTIC RISK AND HYPERCOAGULABILITY IN HEMODIALYSIS PATIENTS WITH ACTIVATED ACUTE PHASE RESPONSE”,

Autorët: V. Topçiu, V. Haxhibeqiri , L.Begolli , Z.Baruti, Shemsi Veseli, Sh.Haxhibeqiri,

Maj,19-23,2013 EUROMEDILAB MILANO,ITALI.

GJUHËT E HUAJA

-Anglisht – shkëlqyeshëm,-Kroatisht – shkëlqyeshëm,

-Serbisht – shkëlqyeshëm.

Download 69.17 Kb.

Do'stlaringiz bilan baham:
Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2020
ma'muriyatiga murojaat qiling

    Bosh sahifa
davlat universiteti
ta’lim vazirligi
O’zbekiston respublikasi
maxsus ta’lim
zbekiston respublikasi
o’rta maxsus
davlat pedagogika
axborot texnologiyalari
nomidagi toshkent
pedagogika instituti
texnologiyalari universiteti
navoiy nomidagi
samarqand davlat
guruh talabasi
ta’limi vazirligi
nomidagi samarqand
toshkent axborot
toshkent davlat
haqida tushuncha
Darsning maqsadi
xorazmiy nomidagi
Toshkent davlat
vazirligi toshkent
tashkil etish
Alisher navoiy
Ўзбекистон республикаси
rivojlantirish vazirligi
matematika fakulteti
pedagogika universiteti
таълим вазирлиги
sinflar uchun
Nizomiy nomidagi
tibbiyot akademiyasi
maxsus ta'lim
ta'lim vazirligi
махсус таълим
bilan ishlash
o’rta ta’lim
fanlar fakulteti
Referat mavzu
Navoiy davlat
umumiy o’rta
haqida umumiy
Buxoro davlat
fanining predmeti
fizika matematika
universiteti fizika
malakasini oshirish
kommunikatsiyalarini rivojlantirish
davlat sharqshunoslik
jizzax davlat