Asosiy makroiqtisodiy ko’rsatkichlar



Download 308 Kb.
bet1/3
Sana26.02.2022
Hajmi308 Kb.
#468956
  1   2   3
Bog'liq
Asosiy-makroiqtisodiy-korsatkichlar


Mavzu: “Asosiy makroiqtisodiy ko’rsatkichlar” to’g’risida tuhuncha berish
I. Darsning maqsadi:
Ta’limiy: O`quvchilarga Asosiy makroiqtisodiy ko’rsatkichlar to’g’risida tuhuncha berish
Rivojlantiruvchi: mehnat taqsimotining afzalliklari va kamchiliklarini ayta olish, mehnat unumdorligini sodda misolda aniqlay olish ko`nikmalarini shakllantirish..
Tarbiyaviy: O`quvchilarni darslikdan tashqari adabiyotlarni va internet ma`lumotlarini o`rganishga da’vat etish; o`z maqsadiga erishish ruhida tarbiyalash; jamoa bo`lib ishlash, ona Vatanga muhabbat va ajdodlarga hurmat ruhida tarbiyalash; mavzu bo`yicha olingan bilimlarni hayotda qo`llay olish malakasini shakllantirish
Dars tipi(turi): Interfaol usullari;
Dars metodi (uslubi): Ko`rgazmali-amaliy, og’zaki bayon qilish,” Aqliy hujum”, “Tushunchalar tahlili”;
Dars didaktikasi(ko’rgazmali vositalar):
a) jihozi: Darslik, yozuv taxtasi, tarqatma materiallar, tezkor savollar yozilgan tarqatmalar, slayd, ko’rgazmalar;
b) texnik vositalari: kompyuter, videoproyektor
Tarix, matematika, informatika fanlari bilan bog`lab o`tish.
Dars bosqichlari va vaqt taqsimoti:

T/r

Darsning bosqichlari

Vaqt

1

Tashkiliy qism

3 daqiqa

2

Guruhlarga topshiriq berish orqali o`tilgan mavzuni so`rash

8 daqiqa

3

Yangi mavzu bayoni

17 daqiqa

4

Amaliy mashqlar bajarish orqali mavzuni mustahkamlash

12 daqiqa

5

Dars yakuni: 1.Darsga xulosa yasash
2. G`olib guruhni aniqlash va o`quvchilarni baholash

3 daqiqa

6

Uyga vazifa

2 daqiqa

Darsning borishi:

  • Tashkiliy qism:

a) O’quvchilar bilan salomlashish, davomat, sana
b) Darsning mavzusini va maqsadini e’lon qilish (o`rganiladigan BKM lar)
d) O`quvchilarni guruhlarga ajratish, “Tadbirkorlar”, “Menejerlar”, “Bankirlar” deb nomlash va guruh sardorlarini tayinlash;
e) Baholash mezonlari haqida tushuncha berish (“Rag’bat” so`zi yozilgan shakllar);
Dars boshlanadi. O`quvchilar bilan salomlashib, sana, fan, davomat, fasl haqida so`raladi.
Guruhlar o’z nomlari bo’yicha tushinchalar berishadi
O’tgan mavzu bo’yicha tezkor savollar:
1. Majburiy to’lov bu- ?
2. Yuridik shaxs kim- ?

Download 308 Kb.

Do'stlaringiz bilan baham:
  1   2   3




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling

kiriting | ro'yxatdan o'tish
    Bosh sahifa
юртда тантана
Боғда битган
Бугун юртда
Эшитганлар жилманглар
Эшитмадим деманглар
битган бодомлар
Yangiariq tumani
qitish marakazi
Raqamli texnologiyalar
ilishida muhokamadan
tasdiqqa tavsiya
tavsiya etilgan
iqtisodiyot kafedrasi
steiermarkischen landesregierung
asarlaringizni yuboring
o'zingizning asarlaringizni
Iltimos faqat
faqat o'zingizning
steierm rkischen
landesregierung fachabteilung
rkischen landesregierung
hamshira loyihasi
loyihasi mavsum
faolyatining oqibatlari
asosiy adabiyotlar
fakulteti ahborot
ahborot havfsizligi
havfsizligi kafedrasi
fanidan bo’yicha
fakulteti iqtisodiyot
boshqaruv fakulteti
chiqarishda boshqaruv
ishlab chiqarishda
iqtisodiyot fakultet
multiservis tarmoqlari
fanidan asosiy
Uzbek fanidan
mavzulari potok
asosidagi multiservis
'aliyyil a'ziym
billahil 'aliyyil
illaa billahil
quvvata illaa
falah' deganida
Kompyuter savodxonligi
bo’yicha mustaqil
'alal falah'
Hayya 'alal
'alas soloh
Hayya 'alas
mavsum boyicha


yuklab olish