Sonning ulushi Darsning maqsadlari



Download 0,58 Mb.
bet1/2
Sana16.02.2020
Hajmi0,58 Mb.
#39890
  1   2
Bog'liq
sonnnig ulushi

Sana: «____»_________________2020 yil Sinf: 2-sinf
Fan: Matematika
Mavzu: Ulushlar. Geometrik shakllar va kattaliklar. Sonning ulushi

Darsning maqsadlari:

Ta’limiy maqsad: O’quvchilarga ulushlar va sonning bir yoki bir nechta ulushini hisoblashni o’rgatish;

Tarbiyaviy maqsad: O’quvchilarni ona vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash

Rivojlantiruvchi maqsad: O’quvchilarni erkin fikrlarini rivojlantirish



Tayanch va fanga oid kompetenshiyalar:

Tayanch kompetensiya: o‘qituvchi bilan birgalikda o‘quv masalasini (maqsadini) topa olish, ifodalay olish va qismlarga ajrata olish;

Fanga oid kompetensiya: kundalik hayotda uchraydigan koordinatalar sistemalarini real obyektlar (masalan teatrdagi tomoshabin, samolyotdagi yo‘lovchi, shaxmat figurasi) joylashuvini aniqlashda qo‘llay oladi;

Dars turi: Yangi bilim berish

Dars usuli: Yakka tarribda ishlash

Dars jihozi: Mavzuga oid ko’rgazma, tarqatmalar, test savollari, 2-sinf matematika darsligi



Darsda vaqt taqsimoti:

T/R

Bo’limlar

Vaqti

1

Tashkiliy qism

2 daqiqa

2

Uy ishini tekshirish

4 daqiqa

3

Yangi mavzuni tashkil etishga o’tish

2 daqiqa

4

Yangi mavzuni yoritish

14 daqiqa

5

Yangi bilimlarni tekshirish va mavzuni

10 daqiqa

6

O’rtog’ingni tekshir bellashuvi

10 daqiqa

7

Darsni yakunlash va o’quvchilarni baholash

2 daqiqa

8

Uyga vazifa

1 daqiqa

9

Jami

45 daqiqa


Darsning borishi:

I. Tashkiliy qism:

- O’quvchilar bilan salomlashish;

- Xonani va o’quvchilarni darsga tayyorliklarini tekshirish;

- Navbatchi axborotini tinglash

- Darsda siyosiy daqiqa o’tkazish

- Darsda o’quvchilarni ruhiyatini ko’tarish (psixologik o’yin)



II. O’tilgan mavzuni mustahkamlash:

O’quvchilar kichik guruhlarga ajratilinadi, uy vazifalari tekshirilib, o’tilgan mavzu bo’yicha savol-javob o’tkaziladi.



III. Yangi mavzu bayoni:



1. 14 sm li tasmani 2 ta teng qismga bo‘ling. Uni daftaringizga chizing, yarmini topib bo‘yang:

2. Bir butun tortni oling. Uni teng ikkiga bo‘ling, ikkiga bo‘lingan qismni yana teng ikkiga bo‘ling:

a) butun tortni ko‘rsating;

b) tortning ikkidan bir qismini, uchdan bir qismini, to‘rtdan bir qismini ko‘rsating:





Download 0,58 Mb.

Do'stlaringiz bilan baham:
  1   2




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling

kiriting | ro'yxatdan o'tish
    Bosh sahifa
юртда тантана
Боғда битган
Бугун юртда
Эшитганлар жилманглар
Эшитмадим деманглар
битган бодомлар
Yangiariq tumani
qitish marakazi
Raqamli texnologiyalar
ilishida muhokamadan
tasdiqqa tavsiya
tavsiya etilgan
iqtisodiyot kafedrasi
steiermarkischen landesregierung
asarlaringizni yuboring
o'zingizning asarlaringizni
Iltimos faqat
faqat o'zingizning
steierm rkischen
landesregierung fachabteilung
rkischen landesregierung
hamshira loyihasi
loyihasi mavsum
faolyatining oqibatlari
asosiy adabiyotlar
fakulteti ahborot
ahborot havfsizligi
havfsizligi kafedrasi
fanidan bo’yicha
fakulteti iqtisodiyot
boshqaruv fakulteti
chiqarishda boshqaruv
ishlab chiqarishda
iqtisodiyot fakultet
multiservis tarmoqlari
fanidan asosiy
Uzbek fanidan
mavzulari potok
asosidagi multiservis
'aliyyil a'ziym
billahil 'aliyyil
illaa billahil
quvvata illaa
falah' deganida
Kompyuter savodxonligi
bo’yicha mustaqil
'alal falah'
Hayya 'alal
'alas soloh
Hayya 'alas
mavsum boyicha


yuklab olish