Sinf: 6 Fan: matematika Sana: Darsning maqsadi. Tarbiyaviy



Download 429,49 Kb.
Sana31.10.2019
Hajmi429,49 Kb.
#24717
Bog'liq
6-sinf manfiy ishorali sonlarni qo'shish (AIM.UZ)


Mavzu:

Manfiy ishorali

sonlarni qo’shish

Sinf:6

Fan:

matematika

Sana:________

Darsning maqsadi.

Tarbiyaviy: O’quvchilarni vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash.

Rivojlantiruvchi: O’quvchilarni qo’shish va bo’lish mavzusida olgan bilimlarini oshirish, bilim, ko’nikma va malaka berish.

Ta’limiy: O’quvchilarga kasrlarni qo’shish va bo’lish haqida ma’lumot berish.

Dars uslubi

Dars usuli

Yangi bilimlar va

tushunchalar

hosil qilish va

o‘zlashtirish

darsi


Ko‘rgazmali-

amaliy


Suhbat, bahs,

test sinovi,

guruhlarga

bo‘lib ishlash,

xotira mashqi

Dars tipi



Dars jihozi:

Tarqatma materiallar:

Kompyuter, proyektor, slaydlar, reklama roligi,

test kartochkalari.




  • Tashkiliy qism 2 daqiqa

  • 2. O`tgan mavzuni so`rash

    3 daqiqa

    3.Yangi mavzuni bayoni

    20 daqiqa

    4.Mustahkamlash

    15 daqiqa

    5.Baholash

    3 daqiqa

    6.Uyga vazifa berish

    2 daqiqa


Reja

TASHKILIY QISM

O’quvchilar davomadi aniqlanadi, uyga berilgan vazifani aniqlash.



I – guruh

“Uchburchaklar”

II – guruh

“To’g’ri to’rtburchaklar”

O`TGAN MAVZUNI MUSTAHKAMLASH

1. 400+40+3=4*100+4*10+3*1 - qaysi sonning xona qo`shiluvchilari yig`indisi ko`rinishidagi yozuvi bo`ladi?

A) 400403 B) 443 C) 4043 D) 40043 E) 4434

2. Sonlardan qaysi biri katta (>) : 6317 mi yoki 10056 mi?

A) 6317>10056 B) 6317<10056 C) 10056=6317 D) 10056>6317

3. Sonlardan qaysi biri kichik (<) :9876 mi yoki 9786 mi ?

A) 9876<9786 B) 9786<9876 C) 9876>9786 D) 9786=9876

4. Quyidagi sonlardan qaysi biri katta ?

A) 445 B) 436 C) 455 D) 460 E) 406

5. Quyidagi sonlardan qaysi biri kichik ?



A) 1789 B) 1897 C) 1796 D) 1798 E) 1898

YANGI MAVZU BAYONI

MUSTAHKAMLASH

UYGA VAZIFA:

BAHOLASH

MEZONI
Download 429,49 Kb.

Do'stlaringiz bilan baham:




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling

kiriting | ro'yxatdan o'tish
    Bosh sahifa
юртда тантана
Боғда битган
Бугун юртда
Эшитганлар жилманглар
Эшитмадим деманглар
битган бодомлар
Yangiariq tumani
qitish marakazi
Raqamli texnologiyalar
ilishida muhokamadan
tasdiqqa tavsiya
tavsiya etilgan
iqtisodiyot kafedrasi
steiermarkischen landesregierung
asarlaringizni yuboring
o'zingizning asarlaringizni
Iltimos faqat
faqat o'zingizning
steierm rkischen
landesregierung fachabteilung
rkischen landesregierung
hamshira loyihasi
loyihasi mavsum
faolyatining oqibatlari
asosiy adabiyotlar
fakulteti ahborot
ahborot havfsizligi
havfsizligi kafedrasi
fanidan bo’yicha
fakulteti iqtisodiyot
boshqaruv fakulteti
chiqarishda boshqaruv
ishlab chiqarishda
iqtisodiyot fakultet
multiservis tarmoqlari
fanidan asosiy
Uzbek fanidan
mavzulari potok
asosidagi multiservis
'aliyyil a'ziym
billahil 'aliyyil
illaa billahil
quvvata illaa
falah' deganida
Kompyuter savodxonligi
bo’yicha mustaqil
'alal falah'
Hayya 'alal
'alas soloh
Hayya 'alas
mavsum boyicha


yuklab olish