Java e Librit 2012 Departamentet e Sociologjisë, Psikologjisë dhe Edukimit të Universitetit “Marin Barleti”Download 96 Kb.
Sana08.09.2017
Hajmi96 Kb.
Java e Librit 2012
Departamentet e Sociologjisë, Psikologjisë dhe Edukimit

të Universitetit “Marin Barleti”

&

Instituti i Sociologjisë
organizojnë
Forumi Akademik:

Transformimet paskomuniste në vendet e Europës Qendrore e Lindore, roli liderëve dhe modeli Havel”


Vendi: Universitetit Marin Barleti, Godina Qendrore; Salla 24;

Data: 26 prill 2012, ora 10.00

Pjesëmarrës: Pedagogë dhe studentë të Universitetit “Marin Barleti” dhe të universiteteve të tjera, anëtarë të Institutit të Sociologjisë, studiues dhe të interesuar të tjerë
Veprimtari shoqëruese:

Salloni i librit të shkencave sociale 2012

Elora KOKALARI & Jonida LAMAJ - Universiteti “Marin Barleti”,

Shtëpia Botuese “Dudaj”
Moderatorë:

Saemira PINO - dekane e Fakultetit të Shkencave Sociale të Universitetit “Marin Barleti”

Ermioni CEKANI - sekretare e Institutit të Sociologjisë, pedagoge e jashtme e Universitetit “Marin Barleti”
Referues:

Haveli mbi sfidat e demokracisë në fazën e konsolidimit të saj

Servet Pëllumbi, drejtor akademik i Institutit të Sociologjisë

Demokracia e drejtuar’ dhe Vladimir Putini për të tretën herë presidentHarillaq Kekezi, Budapest, Hungari

Transformimi i madh’ eurolindor dhe roli liderëve; një shqyrtim krahasuesLekë Sokoli, Universiteti Marin Barleti

Politika dhe morali: shembulli i Vaslav Havelit

Enis Sulstarova, Universiteti i Tiranës; Fakulteti i Shkencave Sociale

Haveli dhe themelet etike të politikës

Xhuljeta Krasta, Universiteti Marin Barleti

Havel dhe kontributi i tij në rritjen e rolit të shoqërisë civile

Marjana PAPA, Universiteti i Tiranës; Fakulteti i Shkencave Sociale

Revolucionet në Lindjen europiane: triumf i liberalizmit apo dështim i socializmit?

Fatjona Qurku, Universiteti Marin Barleti

Idetë kryesore dhe vlerat e librit të ri “Váslav Havel” (promovim)

Jonida LAMAJ, Universiteti Marin Barleti
Pyetje, diskutime, debat

Download 96 Kb.

Do'stlaringiz bilan baham:
Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2020
ma'muriyatiga murojaat qiling

    Bosh sahifa
davlat universiteti
ta’lim vazirligi
O’zbekiston respublikasi
maxsus ta’lim
zbekiston respublikasi
o’rta maxsus
davlat pedagogika
axborot texnologiyalari
nomidagi toshkent
pedagogika instituti
texnologiyalari universiteti
navoiy nomidagi
samarqand davlat
guruh talabasi
ta’limi vazirligi
nomidagi samarqand
toshkent axborot
toshkent davlat
haqida tushuncha
Darsning maqsadi
xorazmiy nomidagi
Toshkent davlat
vazirligi toshkent
tashkil etish
Alisher navoiy
Ўзбекистон республикаси
rivojlantirish vazirligi
matematika fakulteti
pedagogika universiteti
таълим вазирлиги
sinflar uchun
Nizomiy nomidagi
tibbiyot akademiyasi
maxsus ta'lim
ta'lim vazirligi
махсус таълим
bilan ishlash
o’rta ta’lim
fanlar fakulteti
Referat mavzu
Navoiy davlat
umumiy o’rta
haqida umumiy
Buxoro davlat
fanining predmeti
fizika matematika
universiteti fizika
malakasini oshirish
kommunikatsiyalarini rivojlantirish
davlat sharqshunoslik
jizzax davlat