Ventspils Augstskola Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas Informācijas tehnoloģijas



Download 84 Kb.
Sana27.06.2017
Hajmi84 Kb.
#17046


Ventspils Augstskola
Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas
Informācijas tehnoloģijas

novērtēšanas komisijas ziņojums

2006. gada 26. - 27. janvārī

Novērtēšanas komisija :
Profesors, Dr. Habil. Sc. ing. Jānis Grundspeņķis, Rīgas Tehniskā universitāte
Dr. sc. comp. Nadežda Semjonova, SIA Baltijas Datoru akadēmija
Datorzinātņu maģistrs Ilvars Mizniks, Latvijas Universitāte

Novērtēšanas komisija apmeklēja Ventspils Augstskolas Informācijas tehnoloģiju fakultāti 2006. gada 26. un 27. janvārī. Vizīte bija ļoti labi organizēta. Komisijai bija iespēja apskatīt mācību telpas, tai skaitā datorklases, un novērtēt to atbilstību mācību procesa vajadzībām. Komisija iepazinās arī ar sadzīves apstākļiem studentu kopmītnēs. Komisija apmeklēja gan Ventspils Augstskolas bibliotēku, gan pilsētas bibliotēku, kā arī Ventspils Digitālo centru. Bija organizētas pārrunas ar augstskolas administrāciju un akadēmisko personālu. Notika plānotās pārrunas ar studentiem un darba devēju pārstāvjiem. Komisijai tika nodrošināta pieeja prakšu atskaitēm, patstāvīgiem darbiem, kursu projektiem un aptauju rezultātiem.


Pirms vizītes komisija iepazinās ar pašnovērtējuma ziņojumu, kura kvalitāte kopumā ir laba, izņemot dažu kursu aprakstus, kas nav izstrādāti pietiekami detalizēti.
Šis ir galīgais komisijas ziņojums, kas no 27.janvāra ziņojuma atšķiras vienīgi ar redakcionālas dabas labojumiem. Programma tika novērtēta, izmantojot 6 galvenos kvalitātes vērtēšanas kritērijus pēc 4 ballu skala (4-ļoti labi, 3-labi, 2- apmierinoši, 1-neapmierinoši), uzrādot pozitīvās studiju programmas puses, kritiskās piezīmes, kā arī ekspertu rekomendācijas programmas uzlabošanai. Ziņojuma beigās ir dots komisijas ieteikums dotās programmas akreditācijai.

  1. Mērķi un uzdevumi (vērtējums: 3)

    1. Programmas mērķi un uzdevumi, to skaidrība, sasniedzamība un pārbaudāmība: 3

Pašnovērtējuma ziņojumā programmas mērķi un uzdevumi ir formulēti pārāk vispārīgi, un tas attiecas arī uz programmas specifiskajiem mērķiem. Tie nav saskaņoti ar plānoto rezultātu. Komisija iesaka papildināt plānotā rezultāta formulējumu ar „datorsistēmu un datortīkla administratoram jāspēj plānot un uzstādīt jaunas datorsistēmas un tīklus.”

  1. Studiju saturs un organizācija (vērtējums: 4)

  1. Atbilstība Latvijas Republikas izglītības un profesiju standartiem, citiem normatīvajiem aktiem un Eiropas Savienības prasībām un rekomendācijām: 4

Programma atbilst Latvijas Republikas profesiju standartā „Datorsistēmu un datortīklu administrators” formulētajām prasībām.

  1. Studiju programmas un tās atsevišķu daļu saskaņotība ar Latvijas un Eiropas kopējā izglītības telpas veidošanas prasībām, tai skaitā salīdzinājumu ar vismaz 2 ES valstu studiju programmām: 4

Pašnovērtējuma ziņojumā ir dots salīdzinājums ar 5 līdzīgām programmām - divām ES valstīs, vienu ASV, un divām Latvijā.

  1. Akadēmiskā personāla kvalifikācija un profesionalitāte: 3

Pasniedzēju kvalifikācija atbilst programmas prasībām. Pozitīvi vērtējams fakts, ka lielākā daļa ir gados jauni pasniedzēji. Tā kā lielākā daļa pasniedzēju pasniedz arī akadēmiskajā studiju programmā, akadēmiskā stila izmantošana profesionālo priekšmetu pasniegšanā noved pie situācijas, kas atspoguļojas mācību kursu mērķos : „sniegt zināšanas”, „iepazīstināt ar”, „kurss paredzēts izpratnei”, „sniegt priekšstatu”, kas neatbilst profesionālās apmācības būtībai. Pēc komisijas domām, tas neļauj sasniegt studiju programmas plānoto rezultātu.

  1. Mācīšana un zināšanu novērtēšana (vērtējums: 3)

  1. Modernas mācīšanas metodes, studijās sagaidāmo rezultātu skaidrs izklāsts, problēmu risināšana, datoru, multimediju un interneta izmantošana: 3

Šajā jomā stāvoklis kopumā ir labs. Visas datorklases ir labi aprīkotas un pieslēgtas internetam, kas ir brīvi pieejams. Studenti izteica vēlmi paplašināt bezvadu interneta pārklājumu. Darbojas videokonferenču aprīkojums. Pasniedzēji strādā pie e-apmācības kursu izstrādes un pilnveido apmācības vadības sistēmu Moodle. Komisija atbalsta vēlmi veidot papildus laboratorijas, kurās nepieciešams nodrošināt studentu praktisko iemaņu nostiprināšanu datorsistēmu administrēšanā un uzturēšanā.

  1. Palīdzība studentiem, pasniedzēju konsultācijas, akadēmiskā vadība un studēšanas motivācijas paaugstināšana: 4

No diskusijas ar studentiem izriet, ka konsultāciju laiki ir plānoti, pasniedzēji ir pieejami šajos laikos. Papildus ir iespējas kontaktēties caur internetu, kur ir atrodami pasniedzēju izstrādātie mācību materiāli.

  1. Zināšanu, prasmju un attieksmju novērtēšanas metožu objektivitāte un izmantošana studiju procesa pilnveidošanai: 3

Pašnovērtējuma ziņojums liecina, ka aptaujas anketa ir izstrādāta. Tomēr aptaujā iegūtie rezultāti ir tikai aptauju kopsavilkums, kas nesatur informāciju par atsevišķu priekšmetu pasniegšanas kvalitāti. Līdz ar to komisijai nebija iespējas novērtēt aptauju rezultātu izmantošanu studiju procesa pilnveidošanai.

  1. Studiju nodrošinājums un vadība (vērtējums: 3)

  1. Demokrātijas principu ievērošana studiju programmas vadīšanā, skaidri noteiktas administrācijas pārstāvju, akadēmiskā personāla un studentu savstarpējas attiecības: 3

Augstskolā darbojas studentu pašpārvalde, kuras mērķis ir veicināt studentu, pasniedzēju un administrācijas sadarbību, kā arī iesaistīt studentus augstskolas attīstības procesā. No pārrunām ar studentiem izriet, ka šajā programmā studējošie nepiedalās studentu pašpārvaldes darbā. Līdz ar to viņiem nav iespēju ietekmēt lēmumu pieņemšanu.

  1. Sadarbība ar citām izglītības iestādēm, zinātniskajām institūcijām, starptautiskām organizācijām, akadēmiskā personālā un studentu apmaiņas ar citām augstskolām: 3

Sadarbība ar citām izglītības iestādēm ir ļoti plaša. Augstskola ir iesaistīta vairākos starptautiskos projektos. Tomēr studentu apmaiņa ar citām augstskolām nenotiek.

  1. Studiju programmas metodiskais, informatīvais un materiāltehniskais atbalsts: 3

Materiāli tehniskais nodrošinājums ir atbilstošs programmas prasībām. Augstskolas bibliotēkā nepieciešamās mācību grāmatas ir pietiekamā skaitā, bet nozares kursiem atbilstošās mācību grāmatas ir tikai svešvalodās (pārsvarā angļu un krievu valodās). Pasniedzēji nepietiekami aktīvi strādā pie nozares obligāto kursu metodisko materiālu izstrādes latviešu valodā.

  1. Personāla un studentu zinātniskā pētniecības (radošais) darbs (vērtējums: ---)

  1. Akadēmiskā personāla un studentu iesaistīšanās zinātniskās pētniecības darbu aktualitātē un saistība ar studijas programmas saturu: ---

Lai gan kritērijs netika vērtēts kā neraksturīgs profesionālajai studiju programmai, tomēr komisija iesaka iesaistīt šajā programmā studējošos zinātniski pētnieciskajā darbā. Tas ir aktuāli tā iemesla dēļ, ka mācību process ir organizēts tādējādi, ka studenti no profesionālās programmas var pāriet uz akadēmisko un otrādi, kā arī turpināt studijas akadēmiskajā maģistra studiju programmā..

  1. Kvalitātes nodrošinājums un garantijas (vērtējums: 3)

  1. Ikgadēja studiju programmas vājo un stipro pušu, izmaiņu, attīstības iespēju un plānu apspriešana, iekšējās pašnovērtēšanas un kvalitātes pilnveidošanas sistēmas nepārtraukta darbība: 3

Pašnovērtējuma ziņojums neatspoguļo, kā notiek attīstības iespēju un plānu apspriešana.

  1. Absolventu veiksmīga iekārtošanas darbā apgūtajā specialitātē: ---

Kritērijs netika vērtēts, jo absolventu pašreizējā brīdī nav.

  1. Studiju turpināšanas iespējas un finansiālās garantijas studiju programmas likvidācijas, reorganizācijas vai citu izmaiņu gadījumā: 4

Ir noslēgta vienošanās starp Vidzemes augstskolu un Ventspils Augstskolu par finansiālām garantijām studiju programmas likvidācijas, reorganizācijas vai citu izmaiņu gadījumā, kā arī sadarbības līgums ar Latvijas Universitāti.


Ieteikums akreditācijai
Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma

Informācijas tehnoloģijas (kods 41 481 02)

akreditējama uz 6 gadiem.


29.01.2006

Jānis Grundspeņķis


Nadežda Semjonova


Ilvars Mizniks



Novērtēšanas komisijas eksperta Jāņa Grundspeņķa

INDIVIDUĀLAIS ZIŅOJUMS

par akreditācijai iesniegto Ventspils Augstskolas pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu “Informācijas tehnoloģijas”
Šis individuālais ziņojums papildina novērtēšanas komisijas kopējo ziņojumu.

Novērtēšanas komisijas sastāvā apmeklēju Ventspils Augstskolas Informācijas tehnoloģiju fakultāti 2006. gada 26. un 27. janvārī. Vizīte kopumā bija ļoti labi sagatavota un organizēta. Jāatzīmē pašnovērtējuma ziņojuma labā kvalitāte, izņemot dažu kursu aprakstus, kas nav pietiekami detalizēti, un mērķu formulējumu tajos, kas neatbilst priekšmetu pasniegšanas būtībai profesionālajā programmā (paralēli pastāv arī akadēmiskā studiju programma, un daļa priekšmetu tiek pasniegti kopā). Komisija tikās ar administrācijas pārstāvjiem, akadēmisko personālu, studentiem un darba devēju pārstāvjiem. Komisija apskatīja mācību telpām un datorklases, iepazinās ar sadzīves apstākļiem studentu kopmītnē, apmeklēja Ventspils pilsētas un Ventspils Augstskolas bibliotēkas, un Ventspils Digitālo centru. It jāatzīmē ļoti labais infrastruktūras stāvoklis fakultātē.

Kopumā pilnībā pievienojos novērtēšanas komisijas dotajam studiju programmas “Informācijas tehnoloģijas” vērtējumam, vienlaicīgi dodot savu vērtējumu par vairākiem kritērijiem un virkni rekomendāciju.


  1. Mērķi un uzdevumi: 3

    1. Programmas mērķi un uzdevumi, to skaidrība, sasniedzamība un pārbaudāmība: 3

Augstskola realizē gan akadēmisko, gan profesionālo studiju programmu. Šādos apstākļos ļoti svarīgi ir skaidri formulēt katras studiju programmas specifiskos mērķus un uzdevumus. Diemžēl pašnovērtējuma ziņojumā formulētie programmas specifiskie mērķi ir tik vispārīgi, ka varētu atbilst jebkurai augstākās izglītības programmai. Rekomendēju pārskatīt programmas specifiskos mērķus, skaidri un nepārprotami nošķirot akadēmisko un profesionālo apmācību un panākot pilnīgu atbilstību ar plānoto rezultātu. Līdz ar to būtu arī pietiekami skaidra programmas vieta mācību procesā un tās nepieciešamība.

  1. Studiju saturs un organizācija: 4

  1. Atbilstība Latvijas Republikas izglītības un profesiju standartiem, citiem normatīvajiem aktiem un Eiropas Savienības prasībām un rekomendācijām: 4

  2. Studiju programmas un tās atsevišķu daļu saskaņotība ar Latvijas un Eiropas kopējās izglītības telpas veidošanas prasībām, tai skaitā salīdzinājumu ar vismaz 2 ES valstu studiju programmām: 4

  3. Akadēmiskā personāla kvalifikācija un profesionalitāte: 3

Lai gan pasniedzēju kvalifikācija atbilst profesionālās programmas prasībām, fakts, ka praktiski visi pasniedzēji pasniedz arī akadēmiskajā studiju programmā, samazina praktiskās ievirzes apjomu pasniegtajos priekšmetos. Pašlaik nav pietiekams skaits laboratorijas darbu, bet priekšmeta “Datorzinātņu pamati” saturs nav raksturīgs profesionālai studiju programmai.

III. Mācīšana un zināšanu novērtēšana: 3

  1. Modernas mācīšanas metodes, studijās sagaidāmo rezultātu skaidrs izklāsts, problēmu risināšana, datoru, multimediju un interneta izmantošana: 3

Visdrīzākajā laikā ir jāizveido plānotās laboratorijas datorsistēmu administrēšanas un uzturēšanas prasmju apgūšanai.

  1. Palīdzība studentiem, pasniedzēju konsultācijas, akadēmiskā vadība un studēšanas motivācijas paaugstināšana: 4

  2. Zināšanu, prasmju un attieksmju novērtēšanas metožu objektivitāte un

izmantošana studiju procesa pilnveidošanai: 2

Pašnovērtējuma ziņojums neliecina, ka notiktu regulāras studentu aptaujas par katra priekšmeta pasniegšanas kvalitāti. Līdz ar to programmas vadībai zūd svarīga informācija, kas ļautu plānot un realizēt programmas pilnveidošanu.



IV. Studiju nodrošinājums un vadība: 3

  1. Demokrātijas principu ievērošana studiju programmas vadīšanā, skaidri noteiktas administrācijas pārstāvju, akadēmiskā personāla un studentu savstarpējas attiecības: 3

Rekomendēju programmas vadībai motivēt šajā programmā studējošos deleģēt savu pārstāvi studentu pašpārvaldē, tādējādi iegūstot iespēju reāli ietekmēt lēmumus, kas attiecas uz programmu un tajā studējošajiem.

  1. Sadarbība ar citām izglītības iestādēm, zinātniskajām institūcijām, starptautiskām organizācijām, akadēmiskā personāla un studentu apmaiņa ar citām augstskolām: 3

Sadarbība ar dažādām institūcijām ir ļoti plaša, tomēr nenotiek un netiek plānota studentu apmaiņa ar citām augstskolām. Tas var kavēt plānotās divu pasniedzēju studijas doktorantūrā (Ventspils Augstskolai nav doktorantūras dotajā virzienā). Pēdējos gados ir saasinājusies konkurence uz valsts finansētām doktorantu studiju vietām Latvijas lielākajās augstskolās (LU un RTU), kuras praktiski aizņem tikai “vietējie” studenti. Rekomendēju noslēgt sadarbības līgumus ar LU un RTU, vienlaicīgi lūdzot Latvijas IZM izdalīt papildus budžeta vietas Ventspils Augstskolas potenciālajiem doktorantiem.

Studiju programmas metodiskais, informatīvais un materiāltehniskais atbalsts: 3

Lai gan augstskolas bibliotēka ir apgādāta ar mācību literatūru pietiekamā skaitā, lielākoties tā ir angļu vai krievu valodā. Ņemot vērā studējošo kontingentu, rekomendēju daudz lielāku vērību veltīt metodiskajiem un citiem mācību materiāliem latviešu valodā, intensificējot to izdošanu un pieejamību bibliotēkā. No pārrunām ar akadēmisko personālu palika iespaids, ka valda uzskats, ka, ja mācību materiāli ir pieejami internetā (pasniedzēji visai aktīvi pie tā strādā), tas ir pilnībā pietiekami programmas metodiskajam nodrošinājumam.



  1. Personāla un studentu zinātniskā pētniecības (radošais) darbs: 2

  1. Akadēmiskā personāla un studentu iesaistīšana zinātniskās pētniecības darbu aktualitātē un saistība ar studijas programmas saturu: 2

Akadēmiskais personāls ir ļoti aktīvi iesaistījies dažādos projektos, tādēļ it īpaši nav saprotams niecīgais publikāciju skaits, it īpaši datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas jomā. (secinājums izdarīts vadoties no manā rīcībā esošās informācijas, kas dota pašnovērtējums ziņojumā). Ja akadēmiskās studiju programmas vērtēšanā tas ir kritiski svarīgi, tad profesionālā studiju programmā tas tā nav, jo pasniedzēju un studentu iesaistīšanās zinātniski pētnieciskā darbā nav kritiski svarīga no speciālistu profesionālās sagatavotības kvalitātes viedokļa. Tomēr jāuzsver, ka tas veicinātu pasniedzēju kvalifikācijas līmeņa celšanu un studentu motivāciju turpināt izglītību. Pašlaik studenti netiek iesaistīti pētnieciskos projektos. Rekomendēju organizēt studentu pētniecisko darbu konkursus un studentu zinātniskās konferences. Tas ir jo sevišķi svarīgi tādēļ, ka liela daļa no šajā programmā studējošajiem vēlāk turpina studijas bakalaura akadēmiskajā programmā.

  1. Kvalitātes nodrošinājums un garantijas: 3

  1. Ikgadēja studiju programmas vājo un stipro pušu, izmaiņu, attīstības iespēju un plānu apspriešana, iekšējās pašnovērtēšanas un kvalitātes pilnveidošanas sistēmas nepārtraukta darbība: 2

No pieejamās informācijas nākas secināt, ka nevar runāt par kvalitātes pilnveidošanas sistēmas nepārtrauktu darbību. Lai gan studentu un darba devēju aptaujas notiek, nav skaidrs, kā to rezultāti tiek apspriesti, tiek plānotas un realizētas izmaiņas un tiek plānota programmas attīstība.

  1. Absolventu veiksmīga iekārtošanās darbā apgūtajā specialitātē: netika vērtēts, jo pašlaik vēl nav absolventu.

  2. Studiju turpināšanas iespējas un finansiālās garantijas studiju programmas likvidācijas, reorganizācijas vai citu izmaiņu gadījumā: 4


Kopējs komentārs par studiju programmu struktūru.

Lai gan līdzīgas studiju programmas tiek realizētas vairākās Latvijas augstskolās, pēc apjoma (110 KP) un studiju ilguma vērtētā studiju programma ir unikāla. Ventspils Augstskolā vienlaicīgi tiek realizēta bakalaura un maģistra akadēmiskās studiju programmas “Datorzinātnes” un 1. un 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Informācijas tehnoloģijas”. Tas ļauj programmu vadībai manevrēt ar budžeta vietu skaitu programmās atkarībā no reālās situācijas, kas ir ļoti svarīgi reģionālai augstskolai ar relatīvi nelielu studentu skaitu. Vienlaicīgi tas dod pietiekami plašas iespējas studentiem pāriet no vienas studiju programmas uz otru. Tomēr Ventspils Augstskolas informācijas tehnoloģiju un datorzinātņu studiju programmu kopējā struktūra nešķiet loģiska, jo liedz iespēju studentiem pēc 4. līmeņa profesionālās kvalifikācijas iegūšanas uzreiz turpināt izglītību otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā, lai iegūtu 5. līmeņa kvalifikāciju. Pašlaik 1. līmeņa profesionālās programmas absolventiem vienīgā iespēja iegūt bakalaura grādu ir turpinot studijas bakalaura akadēmiskajā studiju programmā ‘Datorzinātnes” un tālāk pēc izvēles vai nu dabas zinātņu maģistra studiju programmā “Datorzinātnes”, vai arī 2. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā “Informācijas tehnoloģijas”, kuru absolvējot var iegūt 5. līmeņa profesionālo kvalifikāciju “Programmēšanas inženieris”, bet nevar iegūt profesionālā bakalaura grādu! Šāda programmu struktūra nevajadzīgi pagarina kopējo studiju ilgumu, tādēļ ieteicams būtu to pārskatīt, novēršot loģiskās nepilnības.



Rekomendēju studiju programmu “Informācijas tehnoloģijas” akreditēt uz 6 gadiem.
Profesors Jānis Grundspeņķis
2006. gada 29. janvārī

Novērtēšanas komisijas ekspertes Nadeždas Semjonovas

INDIVIDUĀLAIS ZIŅOJUMS

par akreditācijai iesniegto Ventspils augstskolas

pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu „Informācijas tehnoloģijas”

vērtēšanu 2006. gada 26.-27. janvārī


Šis individuālais ziņojums papildina novērtēšanas komisijas kopējo ziņojumu.

Novērtēšanas komisijas sastāvā apmeklēju Ventspils augstskolu. Kopumā pievienojos novērtēšanas komisijas dotajam studiju programmas „Informācijas tehnoloģijas”



vērtējumam, vienlaicīgi dodot savu vērtējumu par atsevišķiem kritērijiem.
Novērtēšanas anketa
Novērtēšanas skala : 4 ( ļoti labi ) , 3 ( labi ) , 2 ( apmierinoši ) , 1 ( neapmierinoši ).


  1. Mērķi un uzdevumi (vērtējums: 3)

    1. Programmas mērķi un uzdevumi, to skaidrība, sasniedzamība un pārbaudāmība: 3

  2. Studiju saturs un organizācija (vērtējums: 4)

  1. Atbilstība Latvijas Republikas izglītības un profesiju standartiem, citiem normatīvajiem aktiem un Eiropas Savienības prasībām un rekomendācijām: 4

  2. Studiju programmas un tās atsevišķu daļu saskaņotība ar Latvijas un Eiropas kopējā izglītības telpas veidošanas prasībām, tai skaitā salīdzinājumu ar vismaz 2 ES valstu studiju programmām: 4

  3. Akadēmiskā personāla kvalifikācija un profesionalitāte: 3

  1. Mācīšana un zināšanu novērtēšana (vērtējums: 3)

  1. Modernas mācīšanas metodes, studijās sagaidāmo rezultātu skaidrs izklāsts, problēmu risināšana, datoru, multimediju un interneta izmantošana: 3

  2. Palīdzība studentiem, pasniedzēju konsultācijas, akadēmiskā vadība un studēšanas motivācijas paaugstināšana: 4

Programmas studējušie izteica ļoti lielu apmierinātību ar studiju organizēšanu un pasniedzēju attieksmi. Visi nepieciešami pasniedzēju metodiskie materiāli atrodami arī augstskolas intranetā. Pasniedzēji palīdz izvelēties kursu un kvalifikācijas darbu tēmas. Vajadzības gadījumā programmas vadība palīdz studentiem atrast arī prakses vietu. Pēc studentu pārliecības viņi studē „vislabākajā augstskolā Latvijā”. Augstskola piedalās vairākos pašvaldības projektos un iesaista arī studentus šo projektu īstenošanā. Analizējot reģiona organizāciju un firmu vajadzības, augstskola cenšas piedāvāt studentiem studiju programmas, kuras atbilst vietējā darba tirgu prasībām.

  1. Zināšanu, prasmju un attieksmju novērtēšanas metožu objektivitāte un izmantošana studiju procesa pilnveidošanai: 3

  1. Studiju nodrošinājums un vadība (vērtējums: 3)

  1. Demokrātijas principu ievērošana studiju programmas vadīšanā, skaidri noteiktas administrācijas pārstāvju, akadēmiskā personāla un studentu savstarpējas attiecības: 3

  2. Sadarbība ar citām izglītības iestādēm, zinātniskajām institūcijām, starptautiskām organizācijām, akadēmiskā personālā un studentu apmaiņas ar citām augstskolām: 3

  3. Studiju programmas metodiskais, informatīvais un materiāltehniskais atbalsts: 3

Augstskolas pasniedzēji nepārtraukti uzlabo IT priekšmetu saturu un seko IT nozares tehnoloģiju izmaiņām. IT sistēmu administrēšanas un uzturēšanas kursi balstās uz dažādu tehnoloģiju ražotāju risinājumiem. Ļoti liela uzmanība tiek veltīta atvērta koda risinājumiem. Prakses vadītāji liecināja, ka augstskolas studenti ir spējīgi patstāvīgi izstrādāt un realizēt nopietnus uz Linux bāzētus Internet projektus. Studiju programma satur teorētiskas tēmas un praktiskus darbus, ka serveru, tā arī klienta gala sistēmu uzturēšanā. Studiju programma iekļauj arī programmēšanas priekšmetus, kas ļauj sagatavot diezgan universālus speciālistus vietējiem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

  1. Personāla un studentu zinātniskā pētniecības (radošais) darbs (vērtējums: --)

  1. Akadēmiskā personāla un studentu iesaistīšanās zinātniskās pētniecības darbu aktualitātē un saistība ar studijas programmas saturu: ---

Kritērijs netika vērtēts kā neraksturīgs profesionālajai studiju programmai.

  1. Kvalitātes nodrošinājums un garantijas (vērtējums: 3)

  1. Ikgadēja studiju programmas vājo un stipro pušu, izmaiņu, attīstības iespēju un plānu apspriešana, iekšējās pašnovērtēšanas un kvalitātes pilnveidošanas sistēmas nepārtraukta darbība: 3

  2. Absolventu veiksmīga iekārtošanas darbā apgūtajā specialitātē: ---

  3. Studiju turpināšanas iespējas un finansiālās garantijas studiju programmas likvidācijas, reorganizācijas vai citu izmaiņu gadījumā: 4


Ieteikums akreditācijai
Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma

Informācijas tehnoloģijas (kods 41 481 02)

akreditējama uz 6 gadiem.


27.01.2006

Nadežda Semjonova


Novērtēšanas komisijas eksperta Ilvara Miznika

INDIVIDUĀLAIS ZIŅOJUMS

par akreditācijai iesniegto Ventspils augstskolas

pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas

Informācijas tehnoloģijas
vērtēšanu 2006. gada 26.-27. janvārī
Šis individuālais ziņojums papildina novērtēšanas komisijas kopējo ziņojumu.
Novērtēšanas komisijas sastāvā apmeklēju Ventspils augstskolu.
Kopumā pievienojos novērtēšanas komisijas dotajam studiju programmas Informācijas tehnoloģijas vērtējumam, vienlaicīgi dodot savu vērtējumu par atsevišķiem kritērijiem.
Novērtēšanas anketa
Novērtēšanas skala : 4 ( ļoti labi ) , 3 ( labi ) , 2 ( apmierinoši ) , 1 ( neapmierinoši ).


  1. Mērķi un uzdevumi (vērtējums: 3)

    1. Programmas mērķi un uzdevumi, to skaidrība, sasniedzamība un pārbaudāmība: 3

  2. Studiju saturs un organizācija (vērtējums: 4)

  1. Atbilstība Latvijas Republikas izglītības un profesiju standartiem, citiem normatīvajiem aktiem un Eiropas Savienības prasībām un rekomendācijām: 4

  2. Studiju programmas un tās atsevišķu daļu saskaņotība ar Latvijas un Eiropas kopējā izglītības telpas veidošanas prasībām, tai skaitā salīdzinājumu ar vismaz 2 ES valstu studiju programmām: 4

  3. Akadēmiskā personāla kvalifikācija un profesionalitāte: 3

Pašlaik studiju programmā strādā maz pasniedzēju ar zinātniskiem grādiem tieši informācijas tehnoloģijās ( nevis fizikā vai matemātikā ). Akadēmiskais personāls plāno aktīvi iesaistīt priekšmetu pasniegšanā Ventspils augstskolas beidzējus.

Pasniedzēji ir lielākoties gados jauni cilvēki, kas strādā ar entuziasmu.




  1. Mācīšana un zināšanu novērtēšana (vērtējums: 3)

  1. Modernas mācīšanas metodes, studijās sagaidāmo rezultātu skaidrs izklāsts, problēmu risināšana, datoru, multimediju un interneta izmantošana: 3

Pasniedzēji strādā pie e-apmācības kursu izstrādes un pilnveido apmācības vadības sistēmu Moodle. Šis darbs gan ir tikai sākuma stadijā. Būtu vēlams, lai augstskolas administrācija atrastu iespēju materiāli atbalstīt e-kursu tapšanu.

  1. Palīdzība studentiem, pasniedzēju konsultācijas, akadēmiskā vadība un studēšanas motivācijas paaugstināšana: 4

  2. Zināšanu, prasmju un attieksmju novērtēšanas metožu objektivitāte un izmantošana studiju procesa pilnveidošanai: 3

  1. Studiju nodrošinājums un vadība (vērtējums: 3)

  1. Demokrātijas principu ievērošana studiju programmas vadīšanā, skaidri noteiktas administrācijas pārstāvju, akadēmiskā personāla un studentu savstarpējas attiecības: 3

  2. Sadarbība ar citām izglītības iestādēm, zinātniskajām institūcijām, starptautiskām organizācijām, akadēmiskā personālā un studentu apmaiņas ar citām augstskolām: 3

  3. Studiju programmas metodiskais, informatīvais un materiāltehniskais atbalsts: 3

  1. Personāla un studentu zinātniskā pētniecības (radošais) darbs (vērtējums: --)

  1. Akadēmiskā personāla un studentu iesaistīšanās zinātniskās pētniecības darbu aktualitātē un saistība ar studijas programmas saturu: ---

Kritērijs netika vērtēts kā neraksturīgs profesionālajai studiju programmai.

  1. Kvalitātes nodrošinājums un garantijas (vērtējums: 3)

  1. Ikgadēja studiju programmas vājo un stipro pušu, izmaiņu, attīstības iespēju un plānu apspriešana, iekšējās pašnovērtēšanas un kvalitātes pilnveidošanas sistēmas nepārtraukta darbība: 3

  2. Absolventu veiksmīga iekārtošanas darbā apgūtajā specialitātē: ---

Kritērijs netika vērtēts, jo absolventu pašreizējā brīdī nav

  1. Studiju turpināšanas iespējas un finansiālās garantijas studiju programmas likvidācijas, reorganizācijas vai citu izmaiņu gadījumā: 4


Ieteikums akreditācijai
Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma Informācijas tehnoloģijas (kods 41 481 02) ir akreditējama uz 6 gadiem.

30.01.2006


Ilvars Mizniks




Download 84 Kb.

Do'stlaringiz bilan baham:




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling

kiriting | ro'yxatdan o'tish
    Bosh sahifa
юртда тантана
Боғда битган
Бугун юртда
Эшитганлар жилманглар
Эшитмадим деманглар
битган бодомлар
Yangiariq tumani
qitish marakazi
Raqamli texnologiyalar
ilishida muhokamadan
tasdiqqa tavsiya
tavsiya etilgan
iqtisodiyot kafedrasi
steiermarkischen landesregierung
asarlaringizni yuboring
o'zingizning asarlaringizni
Iltimos faqat
faqat o'zingizning
steierm rkischen
landesregierung fachabteilung
rkischen landesregierung
hamshira loyihasi
loyihasi mavsum
faolyatining oqibatlari
asosiy adabiyotlar
fakulteti ahborot
ahborot havfsizligi
havfsizligi kafedrasi
fanidan bo’yicha
fakulteti iqtisodiyot
boshqaruv fakulteti
chiqarishda boshqaruv
ishlab chiqarishda
iqtisodiyot fakultet
multiservis tarmoqlari
fanidan asosiy
Uzbek fanidan
mavzulari potok
asosidagi multiservis
'aliyyil a'ziym
billahil 'aliyyil
illaa billahil
quvvata illaa
falah' deganida
Kompyuter savodxonligi
bo’yicha mustaqil
'alal falah'
Hayya 'alal
'alas soloh
Hayya 'alas
mavsum boyicha


yuklab olish