StrategjiaDownload 316.23 Kb.
bet1/11
Sana24.06.2017
Hajmi316.23 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

1.http://www.ekonomia.gov.al/files/logo/15-02-20-12-52-40small_1.jpg

2.

3.
4.STRATEGJIA

5.KOMBËTARE E PRONËSISË INTELEKTUALE


2016 - 2020


6.

7.PROPOZUAR NGA: Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë, Turizmit dhe Sipërmarrjes;

Drejtoria e Përgjithshme e Patentave dhe Markave;PËRGATITUR NGA: Grupi i punës i ngritur me urdhrin nr.112, datë 26.08.2015, të Kryeministrit, “Për ngritjen e Grupit Ndërinstitucional të punës për bashkërendimin, hartimin dhe ndjekjen e zbatimit të dokumentit strategjik për Pronësinë Intelektuale 2016-2020", nën drejtimin e zëvendësministrit të MZHETTS, Z. Ervin METE;
ASISTUAR NGA: Ekspertët e Organizatës Botërore e Pronësisë Intelektuale;

NË KONSULTIM ME: Delegacionin e Komisionit Evropian në Shqipëri;


PËRSHTATI FORMATIN: Dokumenti u përshtat në formatin zyrtar të Strategjive nga Drejtoria e Përgjithshme e Patentave dhe Markave.

Tiranë, më 31 Mars 2016
Grupi ndërinstitucional i Punës


Nr.

Emri Mbiemri

Institucioni

1

Ervin METE

Kryetar i Grupit Ndërinstitucional të Punës - MZHETTS

2

Elvin LAKO

Kryetar i Sekretariatit Teknik - DPPM

3

Rudina BOLLANO

DPPM

4

Lindita MENERI

DPPM

5

Elvanda MEÇE

DPPM

6

Erjola HAJDARI

DPPM

7

Klotilda NEZIRI

MZHETTS

8

Ekflodia LESKAJ

MZHETTS

9

Evien DAKO

MINISTRIA E KULTURËS, DDA

10

Sonila MEKA

MINISTRIA E KULTURËS, DDA

11

Julia ÇELA

DPZHFNH KRYEMINISTRI

12

Edmond AHMETI

MINISTRIA E KULTURËS

13

Ilirjana TOPULLI

MINISTRIA E ARSIMIT DHE SPORTIT

14

Arba BEKTESHI

MINISTRIA E INTEGRIMIT

15

Julia HOXHAJ

MINISTRIA E FINANCËS

16

Enkelejda PIPA

DPT

17

Gloria CARKAXHIU

MINISTRIA E DREJTËSISË

18

Arbër HABILI

DPD

19

Rezarta ELTARI

DPD

20

Lutfi MINXHOZI

DPSH

21

Çezar KEÇI

DPSH

22

Sevada GUÇO

AMA

23

Borana MUSTAFARAJ

SHKOLLA E MAGJISTRATURËS

24

Ador KOLEKA

SHKOLLA E MAGJISTRATURËS

25

Astrit DAUTAJ

IZHA

26

Flovia SELMANI

IZHA

27

Vilma TOMÇO

MINISTRIA E INOVACIONIT

28

Alma TIRANA

MINISTRIA E INOVACIONIT

29

Geron KAMBERI

AKTI

30

Rajna SPAHO

AKTI


Ekspertët e Organizatës Botërore të Pronësisë Intelektuale


Nr.

Emri Mbiemri

Institucioni

1

Tamara Nanayakkara


Përgjegjëse e Sektorit të Politikave të Inovacionit, Departamenti i Vendeve të Zhvilluara dhe në Tranzicion, Organizata Botërore e Pronësisë Intelektuale

2

Christian Helmers


Asistent Profesor, Departamenti i Ekonomisë, Santa Clara University,

Lista e përfaqësuesve nga grupet e interesit pjesëmarrës në takimet e organizuara nga DPPM dhe ekspertët e OBPI në misionin e tyre në datat 30 Nëntor- 04 Dhjetor 2015, në Tiranë dhe lista e të ftuarve në Grupin Ndërinstitucional të Punës (GNP).
Nr.

Emri Mbiemri

Institucioni

Të ftuar në GNP

1

Ledia Muço


Delegacioni i KE në Tiranë2

Anula Guda

Delegacioni i KE në Tiranë

3

Elisabeta Katiaj

Unioni Sipërmarrësve të Rinj Shqipërisë

Përfaqësues nga grupet e interesit pjesmarrës në takimet e organizuara nga DPPM dhe ekspertët e OBPI në datat 30 Nëntor- 04 Dhjetor 2015

1

Majlinda Saraci

Unioni i Dhomave të Tregtisë

2

Ines Muçostepa

Unioni i Dhomave të Tregtisë

3

Edlira Prenga

Dhoma Amerikane e Tregtisë

4

Pëllumb Qoseja

AIDA

5

Blerina Raça

GIZ Albania

6

Zhenihen Zanaj

GIZ Albania

7

Marjana Shegani

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë

8

Ylli Pulaj

ABCOM , Dhoma Amerikane e Tregtisë

9

Albana Lakonori

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë

10

Sevada Guço

Autoriteti i Mediave Audiovizive

11

Ilo Bodi

Universiteti Politeknik i Tiranës

12

Artiona Laze

Universiteti Bujqësor i Tiranës

13

Altin Maliqi

Universiteti Luarasi

14

Diturije Ismaili

Universiteti Epoka

15

Ali Omar Topal

Universiteti Epoka

16

Ador Koleka

Shkolla e Magjistraturës

17
AKDIE – Shoqëri e Menaxhimit Kolektiv

18
ALBAUTOR- Shoqëri e Menaxhimti Kolektiv

19
FMAA - Shoqëri e Menaxhimti Kolektiv

20

Sokol Vladi

Microsoft Corporation

21

Marko Kavčič

Microsoft Corporation

22

Eriola Çollaku

Tring platform

23

Altin Roshi

Ardeno

24

Elsa Balteza

Beba Cosmetics

25

Brisida Ademi

Birra Korca (Hysenbelliu Group)

26

Majlinda Manushi

DAST

27

Ergest Zika

Kantina Zika

28

Median Qibini/Bishaj

Kantina Zika

29

Sonila Meco

Sheldia

30

Fioralba Trebicka

Përfaqësues i autorizuar

31

Eni Kalo

Përfaqësues i autorizuar

32

Mirela Malka

Përfaqësues i autorizuar

33

Ela Shomo

Përfaqësues i autorizuar

34

Vjollca Shomo

Përfaqësues i autorizuar


35

Sonila Elezi

Përfaqësues i autorizuar

Каталог: files -> userfiles
files -> Ipoteka to'G'risida qonunchilik palatasi tomonidan 2006 yil 28 iyunda qabul qilingan Senat tomonidan 2006 yil 25 avgustda ma'qullangan
userfiles -> Atatürk ilkeleri ve inkilap tariHİ I. DÖnem ders notlari
userfiles -> Nmu academic Senate December 2016 Graduation List November 22, 2016
userfiles -> Deklarata e të punësuarve për herë TË parë, atyre rishtazi, si dhe e të larguarve nga puna
userfiles -> List of confidential support group meetings in marquette & alger counties please forward additions/deletions/corrections to boB at: Call/text: 906 362-2693
userfiles -> List of confidential 12-step meetings in marquette & alger counties
userfiles -> Ministria e punëve të jashtme cv e nëpunësve që kanë detyrim deklarimin e pasurisë
userfiles -> Drejtoria e përgjithshme e shërbimeve mbështetëse drejtoria e burimeve njerëzore dhe shërbimeve sektori I burimeve njerëzore dhe it


Do'stlaringiz bilan baham:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2019
ma'muriyatiga murojaat qiling

    Bosh sahifa