Mavzu: Unli va undosh tovushlar. (23-25 –mashqlar ) Darsning maqsadi



Download 8.73 Kb.
Sana27.06.2017
Hajmi8.73 Kb.
Mavzu: Unli va undosh tovushlar. (23-25 –mashqlar )

Darsning maqsadi: a) o’quvchilarga undosh tovushlar va harflar haqidagi bilimlarini o’stirish.

b) o’quvchilarning mehnatsevarlik ruhida tarbiyalash;

d) o’quvchilarning chiroyli yoziv malakalarini og’zaki va yozma nutq qobilyatini rivojlantirish;

Darsning turi: yangi bilim beruvchi.

Dars uslubi: yozma ko’rgazmali



Darsning jihozi: turli ko’rinishdagi rasmlar plakat.

1.Tashkiliy qism- 2 - daqiqa

2.O’tilgan mavzuni takrorlash 6 - daqiqa

3. Yangi mavzu bayoni 22 - daqiqa

4.Yangi mavzuni mustahkamlash 9 - daqiqa

5.O’quvchilarni baholash 3- daqiqa

6.Uyga vazifa 3-daqiqa

Darsning borishi:

1.Tashkiliy qism: Salomlashish O’quvchilarning darsga hozirliklarini kuzatish.

2.O’tilgan mavzuni takrorlash .

1.Uyga vazifani tekshirish

2Tovushlar yozuvda nimalar bilan belgilanadii? Unli tovushlar haqida ma’ lumot bering?

3.Husnixat mashqlari.

Ii Ilhom iqtidorli bola.

4.Yangi mavzuning bayoni:

Darslik bilan ishlash.,

Undosh tovushlarni talafuz qilganimizda havo to’siqqa uchraydi

23-mashq So’zlarni ikki ustunga ajratib yozing.

Osmon, anor, o’rmon, oltin, ulug’, e’lon

Baxt, vergul, qishloq, cho’yan, shabada, fabrika.

24-mashq Ko’chiring.

Marjon- marjon yumaloq,

Yaproqlari shapaloq.

Qora, qizil,sariq, oq,

Yeb ko’rmasdan o’ylab boq

Dam olish daqiqasi .

Chiroyli yozilgan o’quvchilarning daftarlarini ko’rib chiqish va ularni rag’batlantirish.



Darsni mustahkamlash

1.Undosh tovushlar necheta? Undosh tovushlar qanday talaffuz qilinadi?



O’quvchilarni baholash.

Uyga vazifa: 25-mashq.

Do'stlaringiz bilan baham:


Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2017
ma'muriyatiga murojaat qiling

    Bosh sahifa