Ibrohimova shahozaning «xotirangiz abadiy islom karimov» frontal mashg



Download 1,02 Mb.
bet1/3
Sana04.04.2022
Hajmi1,02 Mb.
#527193
  1   2   3
Bog'liq
XOTIRANGIZ ABADIY ISLOM KARIMOV 49-MTT






O’ZBEKISTON RESPUBLIKASI
MAKTABGACHA TA’LIM VAZIRLIGI


NAMANGAN VILOYATI MAKTABGACHA
TA’LIM BOSHQARMASI


MINGBULOQ TUMAN MAKTABGACHA
TA’LIM BO’LIMIGA QARASHLI
49- SONLI MAKTABGACHA
TA’LIM TASHKILOTI
O`RTA 1 GURUHI TARBIYACHISI
IBROHIMOVA SHAHOZANING


« XOTIRANGIZ ABADIY ISLOM KARIMOV »
FRONTAL MASHG`ULOT ISHLANMASI

Mingbuloq tumani




MAVZU: Xotirangiz abadiy Islom Karimov!
Darsning maqsadi:
a) ta’limiy maqsad - Yurtboshimiz qanday inson bo’lganligi, 25 yil davomida qilgan ishlari, yuksalish va yutiqlar haqida keng tushuncha berish;
b) tarbiyaviy maqsad- o’quvchilarni yurtboshimiz misolida bag’rikenglik, sahovatpeshalik, yurtga sadoqat, vatanga muhabbat ruhida tarbiyalash;
d) rivojlantiruvchi maqsad- o’quvchlarning dunyoqarashini kengaytirish, ularda milliy g’urur, iftixor tuyg’ularini rivojlantirish.
Darsning rejasi:

  1. Tashkiliy qism;

  2. O’quvchilarning bilimlarini takrorlash;

  3. Yangi mavzu bayoni;

  4. Yangi mavzuni mustahkamlash;

  5. O’quvchilarni baholash;

  6. Uyga vazifa berish;

Darsning jihozi: I.A.Karimov portretlari, yurtboshimiz haqida ma’lumot va yurtboshimizga tegishli kitoblar.
Dars turi: guruhlarda ishlash, bahs-munozara.
Darsning shiori: Ajdodlar xotirasi mangu barhayot.
Darsning bosqichli jadvali:



Darsning bosqichlari

Vaqt

1

Tashkiliy qism

3 daqiqa

2

O’quvchilarning bilimlarini takrorlash

5 daqiqa

3

Yangi mavzu bayoni

10 daqiqa

4

Mustahkamlash

20 daqiqa

5

Dars yakuni va o’quvchilarni baholash

5 daqiqa

6

Uyga topshiriq berish

 2 daqiqa

Darsning borishi
Tashkiliy qism: salomlashish, davomatni aniqlash, sinf xonasi va o’quvchilarning darsga tayyorgarligini tekshirish, sinf o’quvchilarini guruhlarga bo’lib, guruhlar nomlanadi va guruh vakillari tomonidan guruh sardorini ham aniqlab olamiz.
O’quvchilarning bilimlarini takrorlash: o’quvchilarning boshlang’ich bilimlarini takrorlab olish maqsadida quyidagi tarqatma savollar bilan murojaat qilish.

  1. O’zbekiston qachon mustaqil bo’ldi?

  2. “Mustaqillik” so’zining ma’nosini bilasizmi?

  3. Istiqlolni necha yilligini nishonlayapmiz?

  4. Ramzlarimiz haqida so’zlab bering.

  5. Bayrog’imiz qachon qabul qilingan?

  6. Gerbimiz haqida fikringiz.

  7. Madhiyamiz haqida so’zlab bering.


Download 1,02 Mb.

Do'stlaringiz bilan baham:
  1   2   3




Ma'lumotlar bazasi mualliflik huquqi bilan himoyalangan ©hozir.org 2024
ma'muriyatiga murojaat qiling

kiriting | ro'yxatdan o'tish
    Bosh sahifa
юртда тантана
Боғда битган
Бугун юртда
Эшитганлар жилманглар
Эшитмадим деманглар
битган бодомлар
Yangiariq tumani
qitish marakazi
Raqamli texnologiyalar
ilishida muhokamadan
tasdiqqa tavsiya
tavsiya etilgan
iqtisodiyot kafedrasi
steiermarkischen landesregierung
asarlaringizni yuboring
o'zingizning asarlaringizni
Iltimos faqat
faqat o'zingizning
steierm rkischen
landesregierung fachabteilung
rkischen landesregierung
hamshira loyihasi
loyihasi mavsum
faolyatining oqibatlari
asosiy adabiyotlar
fakulteti ahborot
ahborot havfsizligi
havfsizligi kafedrasi
fanidan bo’yicha
fakulteti iqtisodiyot
boshqaruv fakulteti
chiqarishda boshqaruv
ishlab chiqarishda
iqtisodiyot fakultet
multiservis tarmoqlari
fanidan asosiy
Uzbek fanidan
mavzulari potok
asosidagi multiservis
'aliyyil a'ziym
billahil 'aliyyil
illaa billahil
quvvata illaa
falah' deganida
Kompyuter savodxonligi
bo’yicha mustaqil
'alal falah'
Hayya 'alal
'alas soloh
Hayya 'alas
mavsum boyicha


yuklab olish